Zinedine Zidane

i

Autor: AP Zinedine Zidane

Zidane odejdzie z Realu Madryt? Zagadkowe słowa Francuza, "Miałbym mówić, że odchodzę?"

2021-05-17 8:08

Zinedine Zidane opuści Real Madryt? W mediach od kilku miesięcy przewija się informacja o tym, że francuski mistrz świata z 1998 roku może opuścić ławkę trenerską "Królewskich". Legenda klubu, która osiągnęła wiele trofeów zarówno jako piłkarz, jak i jako trener, ma mieć dość pracy w Madrycie i być w konflikcie z włodarzami z Estadio Santiago Bernabeu. Francuz postanowił skomentować pogłoski mówiące o swojej przyszłości, jednak zrobił to w taki sposób, że nikt nie może być pewny jego następnego kroku.

Zinedine Zidane na wylocie z Realu Madryt? Francuski szkoleniowiec, który zapisał chlubną kartę jako piłkarz, a także jako późniejszy trener zespołu, ma być bliski opuszczenia klubu po sezonie 2020/2021. "Królewscy" co prawda nadal walczą o tytuł mistrzowski w Hiszpanii, jednak ich postawa w Pucharze Króla była rozczarowująca, a sama drużyna mierzyła się z plagą kontuzji, co nie przeszkodziło jej jednak w awansie do półfinalu Ligi Mistrzów. Francuz, zdaniem mediów, ma być jednak zmęczony współpracą z władzami klubu i szykować się do zwolnienia stanowiska. Piłkarski mistrz świata z 1998 roku zabrał w tej sprawie głos i udzielił niezwykle zagadkowej odpowiedzi.

Błaszyczkowski OSTRO o Bońku. Wszystko przed kamerami, nie miał litości, padły mocne słowa

Zidane opuści Real? Słowa szkoleniowca "Królewskich" budzą niepokój fanów

O ile Realowi można w tym sezonie zarzucić dużo, o tyle Zidane wzorcowo wywiązał się z danych mu obowiązków i mimo plagi kontuzji w drużynie udało mu się awansować do półfinału Champions League, a także walczyć do ostatniej kolejki o mistrzostwo Hiszpanii. Mimo wszystko zdaniem "goal.com" Francuz już podjął decyzję o rezygnacji ze swojego stanowiska i miał przekazać swoim piłkarzom decyzję. Sam zainteresowany twierdzi, że ta informacja nie ma jednak niczego wspólnego z prawdą.

Legenda odchodzi z Bayernu Monachium. Skrytykował władze, pójdzie do reprezentacji Niemiec?

- Czy pożegnałem się z piłkarzami? Nie, absolutnie. Jak mam teraz powiedzieć swoim zawodnikom, że odchodzę? Gramy o życie w lidze i ja miałbym mówić, że odchodzę? - pyta szkoleniowiec "Królewskich".

Piłkarski karnawał na szczecińskich bulwarach. Pogoń świętuje trzecie miejsce w ekstraklasie

Co dalej z Zidanem? Francuz nie chce udzielić klarownej informacji

Mimo że piłkarski mistrz świata z 1998 roku zdaje się być szanowaną postacią wśród kibiców swojego klubu, to nie chce składać deklaracji względem tego, czy pozostanie na stanowisku trenera Realu w trakcie kolejnego sezonu. Jak sam twierdzi, wszelkie decyzje zostaną podjęte po sezonie, ponieważ dla niego samego obecnie liczy się wyłącznie walka o mistrzostwo LaLigi.

- Zobaczymy, co się wydarzy po zakończeniu sezonu. Teraz skupiam się tylko na tym, co robimy. Wyłącznie na tym. Myślę tylko o następnym meczu - kwituje legendarny pomocnik Realu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze