Jacek Zieliński

i

Autor: Legia.com/materiały prasowe Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa

Stanął w opozycji

Były reprezentant Polski stanął w obronie Czesława Michniewicza. Wspomniał o manipulacji, te słowa nie przejdą bez echa

2022-12-24 20:34

To już pewne – wraz z końcem roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Choć środowisko piłkarskie w miażdżącej większości przyjęło tę informację z zadowoleniem, są tacy, którzy nie podzielają optymizmu. Do tej drugiej grupy musimy zaliczyć m.in. Jacka Zielińskiego. Były reprezentant Polski, a obecnie dyrektor sportowy Legii Warszawa podczas rozmowy z TVP Sport postanowił stanąć w obronie dotychczasowego opiekuna naszej kadry.

Niezły wynik, choć w miernym stylu

Dla reprezentacji Polski mundial w Katarze miał słodko-gorzki smak. Z jednej strony biało-czerwoni po raz pierwszy od 1986 wyszli z grupy podczas światowego czempionatu, z drugiej jednak osiągnęli to w naprawdę nieciekawym stylu. Fakty są jednak takie, że Michniewicz zrealizował wszystkie cele, które postawił przed nim PZPN: najpierw awans, a następnie wyjście z grupy na MŚ, a także utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów. Wydaje się jednak, że duży wpływ na nieprzedłużenie umowy z 52-latkiem miała też tzw. „afera premiowa”, o której w ostatnich tygodniach mówiło się bardzo dużo. Tak czy inaczej, związek poinformował w czwartek, że wygasający wraz z końcem roku kontakt Michniewicza nie zostanie przedłużony.

Pradziadek Kamila Grosickiego przeszedł prawdziwe piekło. O tym wydarzeniu mówi się do dziś, przodek reprezentanta Polski to bohater

Zieliński broni Michniewicza

Choć zdecydowana większość kibiców i ekspertów przyjęła decyzję o nieprzedłużeniu umowy z Michniewiczem z satysfakcją, są również tacy, którzy mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Do tej grupy musimy z pewnością zaliczyć byłego reprezentanta Polski – Jacka Zielińskiego. - Cele sportowe zostały zrealizowane. Słyszałem oskarżenia dotyczące stylu, a jednocześnie uwagi, że wynik był dobry. Jeśli jednak chce się porównywać statystyki Nawałki, Sousy i Michniewicza, to jest to nie na miejscu. Manipuluje się wybranymi statystykami w nieobiektywny sposób. Nie da się porównać średniej liczby punktów ostatniego selekcjonera, chociażby z Portugalczykiem, o którym mówi się, że za jego kadencji kadra fajnie zagrała z Hiszpanią, za to wygrywała ze słabszymi zespołami. Trzeba pamiętać o przeciwnikach z ostatnich tygodni. Argentyna czy Francja nie są drużynami, z którymi da się łatwo przejąć inicjatywę i zagrać ofensywnie – podkreślił obecny dyrektor sportowy Legii Warszawa w rozmowie z TVP Sport.

Czesław Michniewicz idzie do sądu! Porachunki byłego selekcjonera, podjął ostateczną decyzję

- Oglądaliśmy głównie defensywną grę, ale w momencie wyboru Michniewicza można było mieć świadomość, że w ten sposób zagramy z mocnymi przeciwnikami. Czy styl i sposób gry byłby atrakcyjniejszy dla widzów w zbliżających się eliminacjach? Możliwe. Czekają nas mecze ze słabszymi rywalami i byłaby szansa zadowolenia kibiców. Ciekawe też, czy były rozmowy z Michniewiczem na temat tego, z których graczy chce korzystać i na jaki styl postawić. Stawiam, że nie było na to zbyt wiele czasu – dodał.

Zdębieliśmy, gdy prawda o ciele Sławomira Peszki wyszła na jaw! Z taką anomalią zmaga się ułamek ludzi na świecie, coś niewyobrażalnego

Kim jest Jacek Zieliński?

Jacek Zieliński jest byłym piłkarzem występującym na pozycji środkowego obrońcy. Jest wychowankiem Orła Wierzbica, choć zdecydowanie najmocniej kojarzony jest z występami w Legii Warszawa. Piłkarze „Wojskowych” był w latach 1992-2005, notując w tym czasie aż 329 występów i zdobywając 7 bramek. Zieliński ma na swoim koncie także 60 meczów w reprezentacji Polski, dla której strzelił jednego gola. Po zawieszeniu butów na kołku 55-latek pozostał przy piłce. Obecnie pełni rolę dyrektora sportowego warszawskiego klubu.

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze