Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński

Autor: EastNews Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński

Napoli pokonało mistrza Włoch! Gol reprezentanta Polski w hicie Serie A [WIDEO]

2020-01-26 23:45

W tym sezonie Napoli zawodzi w lidze włoskiej, ale teraz wygrało 2:1 z Juventusem Turyn w hitowym meczu 21. kolejki Serie A. Wkład w ten triumf miał Piotr Zieliński po golu którego gospodarze objęli prowadzenie. To drugie trafienie reprezentanta polski w tej edycji. Mimo porażki mistrzowie Włoch utrzymali pozycję lidera, ale zakończyli ligową serię na czterech wygranych z rzędu. Z kolei Napoli przerwało serię trzech przegranych z rzędu.

W szlagierze zagrało trzech naszych kadrowiczów. Po stronie Napoli - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, a w bramce Juventusu wystąpił Wojciech Szczęsny. To co najciekawsze i kluczowe w tym starciu wydarzyło się w drugiej połowie. W 63. minucie Lorenzo Insigne oddał strzał zza pola karnego z prawej strony. Polski golkiper odbił piłkę wprost pod nadbiegającego Zielińskiego, który skorzystał z prezentu i mocnym strzałem z lewej nogi z ok. pięciu metrów trafił do siatki Juve. Polak został zmieniony w 81. minucie i został nagrodzony brawami ze strony kibiców Napoli.
Za moment wicemistrzowie Włoch podwyższyli wynik. Tym razem Szczęsnego pokonał Insigne. "Stara Dama" odpowiedziała tylko trafieniem Cristiano Ronaldo. To był już szesnasty gol Portugalczyka w tym sezonie, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych. Liderem jest Ciro Immobile z Lazio Rzym. Włoch ma w dorobku 23 bramki. Szczęsny grał cały mecz, z Milik zszedł w ostatniej minucie, gdy zastąpił go Hiszpan Fernando Llorente.

Po 21. kolejkach na czele Serie A jest Juventus, który o trzy punkty wyprzedza Inter Mediolan. Napoli awansowało na dziesiąte miejsce. W następnej kolejce Juventus zagra u siebie z Fiorentiną (2 lutego), a Napoli dzień później wybierze się do Genui na starcie z Sampdorią.