Aleks Petkow

i

Autor: Cyfrasport Aleks Petkow, obrońca Śląska Wrocław

Aleks Petkow mówi wprost

Rozpędzony lider ekstraklasy pobije mistrza? "Śląsk jest jak lew, który pokazuje pazury"

2023-11-30 16:22

Przed startem sezonu nikt nie stawiał na Śląsk, który jest rewelacją rozgrywek i już zapewnił sobie mistrzostwo na półmetku. Teraz formę lidera sprawdzi Raków w hicie 17. kolejki. Obrońca Aleks Petkow (24 l.) zapowiada, że wrocławski zespół nie pęknie przed mistrzem Polski.

Śląsk to drużyna wojowników

Dokonania Śląska w tej rundzie nie są przypadkowe. Lider może pochwalić się serią trzynastu meczów bez porażki. Ponadto wrocławska ekipa straciła tylko trzynaście goli. To najlepszy wynik w lidze. - Śląsk to drużyna wojowników. Robimy wszystko, aby tylko zapobiec stracie gola - tłumaczy nam Aleks Petkow, który latem dołączył do wrocławskiego klubu. - Każdy walczy i wygląda to tak, jakby był za to gotowy umrzeć. Ogromny wkład ma nasz bramkarz Rafał Leszczyński. Nie wiem, jak prezentował się wcześniej, ale w tej rundzie jest wyjątkowy. W mojej ocenie robi nieprawdopodobne rzeczy, a jego interwencje są niesamowite. Może rozgrywa właśnie sezon życia. W ostatniej kolejce obronił przecież rzut karny - przypomina reprezentant Bułgarii.

Co za forma hiszpańskiej gwiazdy lidera! Erik Exposito prowadzi Śląsk po tytuł?

Bez Exposito nie byliby na czele ligi

Obecnych wyników nie byłoby także bez Erika Exposito, który z 13 golami prowadzi w wyścigu o koronę króla strzelców. Hiszpański napastnik jest motorem napędowym wrocławian. - Erik to lider, który ciągnie nas do przodu - komplementuje asa Śląska. - Jego skuteczność przekłada się na nasze osiągnięcia. Trzeba zaznaczyć, że drużyna mu w tym pomaga. Nasz wysiłek nie idzie na marne. Jest kapitanem nie tylko na boisku, ale i poza nim. Bez niego nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy - dodaje.

Marcin Bułka w pogoni za rekordem we Francji. Statystyki nie kłamią, to musi zrobić bramkarz Nicei

Chcą pokazać, że Śląsk jest lepszy

W niedzielę przed Śląskiem poważny egzamin. Do Wrocławia przyjeżdża Raków. - Trener Jacek Magiera nie musi nas dodatkowo nakręcać i motywować - mówi Petkow. - Wiadomo, jaka jest siła mistrza Polski, ale niczego się nie boimy. Szanujemy Raków, bo to bardzo dobra i wartościowa drużyna. Jednak po raz kolejny chcemy pokazać na co nas stać. Chcemy pokazać, że w tym momencie to Śląsk jest lepszy - zapowiada.

Mistrzostwo odjeżdża coraz bardziej Legii? Josue mówi wprost, co musi zrobi wicemistrz, jasna deklaracja kapitana

Nie pękną przed mistrzem

Na mecz z Rakowem sprzedano wszystkie bilety. Podobnie było podczas spotkania z Legią, gdy gospodarze rozbili kandydata do tytułu, wygrywając 4:0. - Nie wiem, czy z Legią był to nasz najlepszy mecz w rundzie – zastanawia się. - Wiem za to, że pod względem emocji działo się wiele. To był piękny wieczór, bo pokonaliśmy faworyta przy pełnym stadionie. Uradowaliśmy naszych kibiców tym zwycięstwem. Nie mam nic przeciwko temu, abyśmy powtórzyli to z Rakowem. Nie pękniemy przed mistrzem – podkreśla.

Bartosz Kapustka wrócił na dobre? Trener Legii mówi o pasji, osobowości i energii gwiazdy

Czuje dumę, chce wygrać ligę

Śląsk zapewnił sobie mistrzostwo półmetka. Czy sięgnie po tytuł? - Byliśmy kiedyś z Erikiem Exposito we wrocławskim ZOO – przypomina Bułgar. - Tak mi się teraz skojarzyło, że Śląsk w tej rundzie to taki lew, który zawsze może pokazać pazury. - Każdy w zespole, w klubie chce być zwycięzcą. Czuję dumę i radość z tego, co zrobiliśmy. Jesteśmy na czele, ale zawsze liczy się to, co będzie na koniec sezonu. Nigdy nie byłem mistrzem. Nie ukrywam, że chciałbym nim zostać, tak jak każdy w zespole - deklaruje Petkow.

Josue o oprawie kibiców z okazji urodzin „Żylety”. Tak kapitan Legii zareagował na to wydarzenie

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Sonda
Kto w sezonie 2023/24 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
Najnowsze