Mateusz Klich

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

zmiana o 180 stopni

Nagły zwrot akcji u reprezentanta Polski! Już miał odchodzić, trener zmienił zdanie po jednym meczu

2022-08-11 8:10

Kilka dni temu Łukasz Wiśniowski podawał, że Mateusz Klich może odejść z Leeds United. Faktycznie jego sytuacja była nie do pozazdroszczenia, bowiem zawodnik nie miał wielkiego uznania w oczach trenera Marscha. Później jednak Polak rozegrał świetny mecz na inaugurację sezonu i wydawało się, że sytuacja może się odmienić, a teraz te doniesienia potwierdza portal meczyki.pl. Klich miał przeprowadzić bardzo ważną rozmowę ze swoim trenerem na temat swojej przyszłości.

Mateusz Klich przez kilka lat stanowił o sile Leeds United. Trener Marcelo Bielsa niemal nie rezygnował z usług polskiego pomocnika i m.in. dzięki niemu klubowi udało się awansować do Premier League. Na najwyższym poziomie w Anglii sytuacja Polaka zaczęła się pogarszać, tym bardziej, że Bielsa w końcu pożegnał się z Leeds. Przed startem sezonu 2022/2023 wydawało się, że Mateusz Klich może poszukać wypożyczenia, żeby grać regularnie przed mistrzostwami świata – takie wieści przekazywał Łukasz Wiśniowski. Szybko jednak okazało się, że sytuacja Klicha może się zmienić!

Lewandowski zostanie na lodzie? FC Barcelona jest o krok od kompromitacji, piłkarze mogą się na nią wypiąć

Zobacz, jak Mateusz Klich spędzał urlop! Kliknij w galerię poniżej:

Mateusz Klich zostanie w Leeds? Trener zmienił zdanie

Sytuacja zaczęła się zmieniać po pierwszym meczu Leeds w sezonie. Klich wszedł z ławki w meczu z Wolverhampton i miał duży udział przy drugiej bramce dla swojej drużyny, a w konsekwencji zgarnięciu trzech punktów (Leeds wygrało 2:1). Już wówczas podawaliśmy, że Jesse Marsch bardzo chwalił polskiego piłkarza. – Mateusz Klich zrobił różnicę na boisku. Cieszę się, że pokazał swoją jakość, bo rozmawialiśmy wcześniej o jego roli w tym meczu. Rozumiem jego emocje. Wiem, czym jest złość na trenera i frustracja na sytuację w zespole. Klich i ja mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale to nic osobistego. Lubię, gdy piłkarze mówią, co myślą i on to robi – mówił trener Leeds po spotkaniu.

Czterech naszych rodaków w klubie Serie A? To jest możliwe, kolejny kadrowicz na celowniku Spezii!

Teraz portal meczyki.pl podaje, że zawodnik i trener odbyli bardzo poważną rozmowę i Jesse Marsch miał zakomunikować Klichowi, że… nie ma zgody na odejście! Może to nieco zaskakujące, że trener zmienił zdanie po jednym spotkaniu, ale jeśli to prawda, to przed Klichem ważne zadanie – aby grać regularnie, musi równie regularnie notować dobre występy.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze