Piłkarska gwiazda dostawała straszne pogróżki. Kibice przyrzekali, że go zabiją

2019-10-18 14:49 MSo
Pierre-Emerick Aubameyang i David Luiz
Autor: AP PHOTO/LEILA COKER Pierre-Emerick Aubameyang i David Luiz

Życie sportowców nie jest usłane różami. Wielu z nich zmaga się nie tylko z wielką presją podczas spotkań, ale także po ich zakończeniu. Bardzo dotkliwie przekonał się o tym ostatnio gwiazdor Gabonu, Pierre-Emerick Aubameyang, który otrzymywał straszne pogróżki ze strony różnych osób obserwujących jego grę.

Gabon podczas reprezentacyjnej przerwy grał z kadrą Maroka. Zespół Pierre'a-Emericka Aubameyanga wygrał po zaciętym spotkaniu 3:2. Radość w szatni, mimo że był to zaledwie mecz towarzyski, była bardzo duża. Nie spodobało się to fanom rywali, którzy wyrażali się o piłkarzach w ostrych i niewybrednych słowach.

- Zabiję cię - pisał jeden z nich. Inny dodawał, że jeśli Aubameyang jest wciąż w Maroko, to "nie przeżyje". Nie zabrakło także rasistowskich ataków poprzez pisanie słowa "banan". Zdjęcie nie było jednak prowokacyjne - do fotografii piłkarze zwyczajnie pozowali z uśmiechami na twarzy.

To nie pierwszy atak rasistowski na gwiazdora Arsenalu FC. W grudniu zeszłego roku, jeden z fanów lokalnego rywala Kanonierów, Tottenhamu rzucił w Gabończyka bananem, gdy ten cieszył się ze zdobytej bramki w derbach.

Najnowsze