Autor: CyfraSport PKO Ekstraklasa

Polska liga nabiera rumieńców. Oni błysnęli w 29. kolejce Ekstraklasy [WIDEO]

2020-06-11 15:30

Legia nie zwalnia tempa i pędzi po tytuł. Przebudziły się krakowskie zespoły: Cracovia i Wisła Kraków, w której błyszczał niezawodny Jakub Błaszczykowski. To była interesująca 29. kolejka polskiej ligi. Oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube pokazał najważniejsze wydarzenie tej serii spotkań.

Legia powiększyła przewagę nad konkurentami. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia zagrali koncertowo z Arką Gdynia (5:1) (szczególnie po przerwie), choć już w pierwszej minucie zaspali i stracili gola. Kapitalnie zagrał Paweł Wszołek, który wyrównał, a potem miał udział przy trzech kolejnych trafieniach gospodarzy. A bramkę zadedykował żonie Magdalenie. Znakomicie zaprezentował się Lech w starciu z Pogonią 4:0, gdzie błysnął Jakub Moder. Młody pomocnik "Kolejorza" ma smykałkę do pięknych bramek. Czy na dobre wskoczył do pierwszego składu poznańskiej "Lokomotywy"?

Jakub Moder: Chciałbym zagrać w Lidze Mistrzów. Najlepiej z Lechem [WYWIAD]

W końcu przebudziły się krakowskie kluby, które ostatnio zbierały cięgi od rywali. Cracovia przerwała koszmarną serię sześciu przegranych. "Pasy" wygrały 3:1 z Lechią w Gdańsku, a bohaterem był Pelle van Amersfoort, który trafił dwa razy. Podniosła się Wisła. Do triumfu 3:2 z Rakowem Częstochowa poprowadził ją kapitan Jakub Błaszczykowski (gol i dwie asysty). Rewelacyjne wejście zaliczył Robert Pich. Słowak przyczynił się do sukcesu Śląska 2:1 z Wisłą Płock. Skrzydłowy wrocławskiej drużyny zdobył bramkę i miał asystę.