Mistrzowie olimpijscy ze świetną emeryturą?! Ta kwota robi wrażenie

2021-07-31 17:01
Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020
Autor: SE/ Paweł Skraba Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

Po zdobyciu srebrnego medalu przez polskie wioślarki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w końcu przyszedł czas na to, aby Biało-czerwoni stanęli na pierwszym stopniu podium. Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, którzy walczyli w sztafecie mieszanej 4x400 metrów po zwycięstwie mogą cieszyć się nie tylko ze złota i premii, ale również... z olimpijskiej emerytury, która już na nich czeka.

Zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich to jedno z największych marzeń wielu sportowców, tuż obok samego startu na jednej z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Zawodnicy, którzy staną na podium podczas igrzysk mogą liczyć się nie tylko z prestiżem i otrzymaniem krążka, ale również z premią, która przyznawana jest w Polsce zarówno przez Polski Komitet Olimpijski, jak i Ministerstwo Zdrowia. Na sporą sumę będą mogli liczyć przede wszystkim polscy biegacze, w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, którzy zdobyli złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Wywalczenie złotego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio sprawia również, że nasi lekkoatleci będą mogli zaliczać się od dzisiaj do grona sportowców, którzy otrzymają emeryturę olimpijską. 

NIE PRZEGAP: Natychmiastowa reakcja Andrzeja Dudy po złocie. Wymowne słowa prezydenta

Medaliści z Tokio dostaną emeryturę olimpisjką

Polscy lekkoatleci, którzy sięgnęli po złoto podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz polskie wioślarki, które przed kilkoma dniami stanęły na drugim stopniu podium, oprócz premii na swoje wyczyny w stolicy Japonii, będą mogli liczyć na emeryturę olimpijską. Świadczenie to wynosi 2844 złotych i jest wypłacane każdemu zawodnikowi, który podczas igrzysk olimpijskich wywalczył medal, niezależnie od sytuacji finansowej sportowca oraz tego, jaki kolor medalu udało mu się wywalczyć dla Biało-czerwonych. 

Zobacz także: Klasyfikacja medalowa Tokio 2020: Miejsce Polski w klasyfikacji IO 31.07.2021

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Premie za medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

Lekkoatleci, którzy w sobotnie popołudnie stanęli na pierwszym stopniu podium będą mogli nie tylko cieszyć się ze swojej zdobyczy, ale również sporej premii. Polski Komitet Olimpijski zadecydował bowiem, że sportowcy, którzy walczyć będą w drużynie, sztafetach, deblach, mikstach itp. będą mogli liczyć na premię w wysokości 90 tysięcy złotych w przypadku zdobycie złotego medalu, 60 tysięcy za srebrny i 37,5 tysiąca za brązowy. Oznacza to, że Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński po powrocie do domu zgarną właśnie po 90 tysięcy złotych za swoje wyczyny w Tokio. Ponadto, nasi złoci medaliści dostaną również po 80 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu. Przez kolejne 24 miesiące będą mogli również liczyć na stypendium w wysokości 9430 złotych miesięcznie.

MEDALE Polski na Tokio 2020. Ile medali ma Polska 31.07? Igrzyska olimpijskie MEDALE Polaków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze