Siatkarska liga organizuje rozgrywki letnie. Mistrz Polski nie zagra. „Nie chcemy ryzykować zdrowia”

2020-06-05 17:57
Siatkówka, Chemik Police, trener, Ferhat Akbas
Autor: Chemik Police Trener siatkarek Chemika Police Ferhat Akbas nie chce, by zespół występował w Lidze Letniej

Na przełomie lipca i sierpnia siatkarki i siatkarze mają wrócić na boiska. Na razie nie na parkiet, ale na... piasek. Liga Letnia – „plażowy” pomysł szefów obu profesjonalnych lig (PlusLiga, Tauron Liga) – ma przynajmniej częściowo zastąpić kibicom emocje, jakich zabrakło pod koniec sezonu, gdy pandemia spowodowała ich przedwczesne zamknięcie. Nie wszyscy chcą brać udział w tych rozgrywkach. Medalistów ubiegłego sezonu Tauron Ligi nie zobaczymy.

Według informacji podanych przez jeden z klubów kobiecej ligi siatkówki – Radomkę – w rywalizacji pań zobaczymy GROT Budowlanych Łódź, Energę MKS Kalisz, San-Pajda Jarosław (zespół I ligi) i #Volley Wrocław (stworzą grupę A) oraz DPD Legionovię Legionowo, E.Leclerc Radomkę Radom, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oraz Eneę PTPS Piła (grupa B). Rozgrywki miałyby ruszyć pod koniec lipca, nie wiadomo jeszcze w jakich lokalizacjach odbywałyby się turnieje.

Mariusz Wlazły zagra w Treflu Gdańsk! Legenda Skry po 17 latach oficjalnie zmienia klub

Jak widać, w tym gronie nie ma zespołów, które zajęły trzy pierwsze miejsca w lidze siatkarek w skróconym sezonie 2019/20, czyli mistrza Polski Chemika Police, wicemistrza Developresu Rzeszów oraz brązowego medalisty – ŁKS Commercecon.

Siatkarki reprezentacji Polski przebadały się na koronawirusa

Trener Chemika Ferhat Akbas wyjaśnił, dlaczego nie chce, by jego zespół brał udział w Lidze Letniej. – Liga letnia nie wpasowuje się w nasz tryb przygotowań. Kalendarz jest dość intensywny, ponieważ liga w tym roku startuje szybciej. Dlatego chcemy skupić się na przygotowaniach w hali. Siatkówka plażowa i halowa to zupełnie inne sporty. Łączenie obu nie jest łatwe, wymaga czasu. Nie chcemy ryzykować zdrowia zawodniczek, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z gry – skomentował turecki szkoleniowiec.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze