Kierowcy będą się ścigać na lotnisku. Sześć imprez w ciągu dziewięciu dni!

2020-06-17 15:38

To się nazywa iście wyścigowe tempo. Dokończenie sezonu w Formule E (bolidy napędzane elektrycznie) zaplanowano na zaledwie dziewięć dni. Tyle że w tym czasie odbędzie się aż sześć zawodów!

Zmieniony z powodu pandemii kalendarz rywalizacji w Formule E spowodował znacznie skondensowane imprez. Inaczej nie udałoby się przeprowadzić zmagań. Szefowie Formuły E zadecydowali więc, wszystko rozstrzygnie się sierpniu, w bardzo krótkim czasie. Odbędą się trzy podwójne zawody: 5 i 6.08, 8 i 9.08 oraz 12 i 13.08. Miejscem wszystkich tych wyścigów będzie berliński tor Tempelhof wytyczony na terenie słynnego byłego lotniska.

Kobieta za kółkiem bolidu Formuły 1 za trzy, cztery lata? Ona ma szansę

Postanowiono dodatkowo, by konfiguracja trasy była zmieniana na każde dwudniowe zawody, tak by kierowcom i kibicom przed telewizorami nie znudziło się oglądanie w kółko tych samych odcinków toru i by zespoły mogły zmieniać strategię na poszczególne etapy.

Publiczności na torze nie będzie, transmisję telewizyjną pokaże sieć BBC. Według niemieckich przepisów sanitarnych, na obiekcie może przebywać w jednym momencie tysiąc osób. Każdy zespół może liczyć maksymalnie 20 członków. Oczywiście wszyscy przed wejściem na tor przejdą testy.

Kubica będzie musiał wcisnąć się w specjalną BIELIZNĘ?! Ta ma ratować życie

Sezon Formuły E przerwano w marcu z powodu pandemii. Zdążono rozegrać pięć eliminacji, po których liderem jest Portugalczyk Antonio da Costa z teamu DS Techeetah. Ma szansę zdobyć pierwszy tytuł Formuły E w karierze.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze