Koronawirus: Nowy Jork ODWOŁAŁ galę UFC 249. Co z hitową walką Khabib - Ferguson?

2020-03-19 12:18 MC
Khabib Nurmagomedov, Dana White i Tony Ferguson
Autor: AP/EAST NEWS Khabib Nurmagomedov, Dana White i Tony Ferguson

Szef UFC Dana White zapewniał, że hitowa walka Khabiba Nurmagomedova i Tony'ego Fergusona, którą zaplanowano 18 kwietnia w Nowym Jorku na UFC 249, odbędzie się zgodnie z planem. Pojawiły się jednak problemy... Koronawirus sprawił, że przedstawiciele Komisji Sportowej stanu Nowy Jork i odwołali galę w Barclays Center!

"Wydarzenie nie odbędzie się w Barclays Center na Brooklynie, jak wcześniej ogłoszono. Decyzja została podjęta zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Komisję Sportową stanu Nowy Jork, jak również zgodnie z ograniczeniami stanu Nowy Jork dotyczącymi dużych publicznych spotkań. Dodatkowe informacje na temat nowej lokalizacji zostaną ogłoszone po potwierdzeniu" - można przeczytać w oświadczeniu UFC. Trwają poszukiwania nowej lokalizacji. Być może wydarzenie odbędzie się w Dubaju.

UFC 249: Karta walk. Kto walczy?

- Ta walka dojdzie do skutku. Bez widzów, ale zrobimy wszystko co trzeba, by do niej doszło. Prawdopodobnie pojedynek nie odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych, ale będzie miał miejsce... Zawodnicy chcą walczyć. Fani chcą to zobaczyć - zauważył szef UFC.

FAME MMA 6 nie odbędzie się w Częstochowie!

White zapewniał wcześniej, że zrobi wszystko, by gala z numerem "249" odbyła się zgodnie z planem. - Przekładamy trzy kolejne gale, ale walka Khabiba i Tony'ego Fergusona odbędzie się 18 kwietnia, tak się stanie - mówił kilka dni temu.

W walce wieczoru UFC 249 mieli się zmierzyć Nurmagomedov i Ferguson. Stawką byłby pas mistrza kategorii lekkiej. UFC już cztery razu próbowała zestawić tych dwóch zawodników... Na przeszkodzie stawały głównie problemy ze zdrowiem jednego bądź drugiego.

Koronawirus w sporcie