Hurkacz, Świątek, Linette, Radwańska i Kubot biją razem w KORONAWIRUSA! Wspaniała akcja polskich tenisistów

2020-03-26 15:44 CH
Magda Linette
Autor: Instagram Magda Linette

Hubert Hurkacz, Magda Linette, Iga Świątek, Łukasz Kubot i inni czołowi polscy tenisiści połączyli siły i wspólnie przyłączyli się do walki z epidemią. Rozpoczęli akcje "Rakietą w koronawirusa". To zbiórka pieniędzy na środki niezbędne do ochrony naszego personelu medycznego. Cel to uzbieranie 500 tysięcy złotych. Chcesz przyłączyć się akcji naszych tenisistów? Zobacz, jak to zrobić.

Akcja "Rakietą w koronawirusa" to pomysł byłej polskiej tenisistki, a obecnie trenerki, Sandry Zaniewskiej, która zgłosiła się z pomysłem zbiórki do Fundacji Sensoria. Do projektu chętnie przyłączyły się największe gwiazdy polskiego tenisa z Agnieszką Radwańską na czele. Poza Isią w akcji biorą udział Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Magda Linette, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Paula Kania czy Magdalena Fręch. W mediach społecznościowych zaapelowali do kibiców o udział w zbiórce lub wsparcie w postaci popularyzowania akcji.

Roger Federer przeznaczył FORTUNĘ na ofiary epidemii! Ta kwota robi wrażenie!

"W tym trudnym czasie, kiedy fizycznie jesteśmy od siebie odizolowani, spróbujmy połączyć siły i pomoc w walce z COVID-19. Postanowiliśmy rozpocząć akcję 'Rakietą w koronawirusa'. Naszym celem jest zebranie 500 tysięcy złotych na sprzęt medyczny, który jest niezbędny w walce z epidemią " - mówi Magda Linette w nagranym materiale wideo"

"Sto procent zebranych środków zostanie wydane na sprzęt ochronny dla służby zdrowia, którego obecnie teraz prawie wszędzie brakuje" - zapewnia deblista Alicja Rosolska.

"Kwotę musimy uzbierać do końca marca, aby złożyć zamówienie, które jak najszybciej dotrze do Polski" - dodaje Kamil Majchrzak.

"Co za tę kwotę zamówimy? Maseczki ochronne, przyłbice ochronne i kombinezony ochronne" - precyzuje Hubert Hurkacz. sprzętu

"Są kraje, w których brakuje sprzętu i lekarze muszą wybierać, kogo ratować. Musimy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji w Polsce" - dodaje Katarzyna Kawa.

"Każda zebrana złotówka ma sens i ogromną wartość. Jeżeli nie możesz pomóc finansowo, bardzo proszę, udostępnij zbiórkę" - apeluje Paula Kania.

"Co jeszcze może zrobić? To proste! Zostań w domu, często myj ręce, dbaj o inne osoby zwłaszcza te starsze, oraz myśl pozytywnie" - mówi Ula Radwańska.

"Uderzamy w wirusa! Już teraz! Dziękujemy" - kończy nagranie Iga Świątek.

Chcesz przyłączyć się do zbiórki i akcji "Rakietą w wirusa"? Możesz to zrobić TUTAJ https://zrzutka.pl/a8vmmn

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w sporcie