SZOK! Na Białorusi drużyna trenuje, mimo że piłkarz ma koronawirusa!

2020-04-06 11:26 PD
Liga białoruska
Autor: EastNews Liga białoruska

Białoruski Szachtor Soligorsk gra i trenuje, mimo że w drużynie jest piłkarz zakażony COVID-19. Tą szokująca informację ujawnił w wywiadzie dla włoskiego Sky Sport napastnik tego klubu Azden Llullaku.

Na Białorusi nie mówi się o koronawirusie. W sobotę graliśmy mecz ligowy, a w niedzielę normalnie trenowaliśmy. Wiemy, że w drużynie jest piłkarz z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, ale jest to bagatelizowane. Mamy ważne kontrakty. Musimy tkwić w tym piekle – wyznał albański atakujący.

Robert Kubica katuje się przez koronawirusa. Tak wygląda jego kwarantanna

- Nasi kibice sami podjęli decyzje, że nie będą przychodzić na mecze. Na ostatnim na trybunach było nie więcej niż sto osób. Na innych stadionach jest tak samo. To dobrze, bo nikła frekwencja może sprawi, ze rozgrywki zostaną zawieszone. W całej Europie nikt nie gra, tylko my musimy - nie ukrywa rozżalenia Llullaku. - To nienormalne, żeby narażać zdrowie - dodaje piłkarz.

Azdren Llullaku gra w Szachtarze od lipca ubiegłego roku. Na Białorus trafił na zasadzie wolnego transferu z rumuńskiej Astrii Giurgiu.

Na Białorusi gra się systemem wiosna – jesień. Dotąd rozegrano trzy kolejki nowego sezonu. Liderem tabeli z dziewięcioma punktami na koncie jest Eniergietyk-BDU.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze