Robert Kubica katuje się przez koronawirusa. Tak wygląda jego kwarantanna

2020-04-06 11:00 MSo
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Dla wielu osób ze świata sportu rezygnacja z ruchu na świeżym powietrzu bywa męczarnią. Z powodu pandemii koronawirusa wszyscy muszą jednak zostawać w domach. O swojej kwarantannie opowiedział kierowca F1 z Alfa Romeo Racing Orlen i serii DTM z Orlen Team ART, Robert Kubica. W jaki sposób Polak katuje się we własnych czterech ścianach?

Choć trwa pandemia koronawirusa i wszyscy muszą zostawać w domach, to sportowcy robią wszystko, by utrzymywać znakomitą formę. Nikt nie wie, kiedy zawodnicy wrócą do regularnej rywalizacji. Nie można jednak osiąść na laurach, o czym doskonale wie tytan pracy, Robert Kubica!

Kierowca Formuły 1 na wizji obciął włosy. Tak pomaga w walce z koronawirusem [ZDJĘCIA]

Polski kierowca Formuły 1 i od tego sezonu także serii wyścigowej DTM katuje się w domu. Gdy nie może wyjść jeździć na rowerze na świeżym powietrzu, robi to na rowerze stacjonarnym. - Nie wychodzę z domu od trzech tygodni. No dobra, wychodzę tylko na zakupy. Polepszam się kulinarnie. Dzięki temu okresowi staniemy się lepszymi szefami domów - powiedział Kubica podczas transmisji online z kibicami zorganizowanej przez ORLEN Team.

Wciąż nie wiadomo, kiedy najszybsi zawodnicy świata wrócą na tor. Wyścig inaugurujący sezon 2020 o Grand Prix Australii został odwołany tuż przed startem pierwszej sesji treningowej. Wówczas okazało się, że koronawirusa ma jeden z pracowników teamu McLaren! Teraz z każdym tygodniem odwoływane są kolejne zmagania.

Jako ostatni organizację wyścigu przełożyli działacze z Azerbejdżanu. To oznacza, że sezon Formuły 1 nie wystartuje wcześniej niż w połowie czerwca. Jeśli nowe decyzje nie zostaną podjęte, to zawodnicy pojawią się w dniach 12-14 czerwca na Circuit Gilles Villeneuve w Kanadzie!

Kolejny wyścig Formuły 1 ODWOŁANY! Początek sezonu dopiero w połowie czerwca?!

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze