Kolejny wyścig Formuły 1 ODWOŁANY! Początek sezonu dopiero w połowie czerwca?!

2020-03-23 13:12
GP Azerbejdżan
Autor: EastNews GP Azerbejdżan

Początek sezonu Formuły 1 w 2020 roku odwleka się w czasie. Istnieje bardzo duże ryzyko, że w tym roku najlepszych kierowców świata nie zobaczymy na torze ani przez chwilę. Odwoływane są kolejne wyścigi, co oznacza, że najwcześniej zawodnicy pojawią się na obiektach dopiero w... połowie czerwca!

Ponad tydzień temu wystartować miał nowy sezon Formuły 1! Niestety, zmagania w Australii wycofane zostały z powodu epidemii koronawirusa. Rozprzestrzeniająca się zaraza i coraz większe obostrzenia wystosowywane przez kolejne rządy wymusiły wycofywanie się kolejnych organizatorów i zawieszenie zmagań w ramach tzw. "królowej motorsportu".

W poniedziałek 23. marca, dzień po wirutalnym wyścigu o GP Bahrajnu, F1 podjęła decyzję o odwołaniu kolejnego wyścigu. Tym razem o Grand Prix Azerbejdżanu, który odbywał się na torze ulicznym w stolicy kraju, Baku. To oznacza, że pierwszy wyścig moglibyśmy zobaczyć dopiero... 14 czerwca.

- Organizatorzy Grand Prix Azerbejdżanu podjęli decyzję o przełożeniu wyścigu z powodu na światową epidemię koronawirusa - czytamy w mediach społecznościowych Formuły 1!

Następny wyścig w kalendarzu to Grand Prix Kanady na słynnym torze Circuit Gilles Villeneuve. To właśnie tam w sezonie 2008 jedyny wyścig w karierze wygrał polski kierowca, wówczas BMW Sauber, Robert Kubica!

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

MSo
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze