HORROR młodych polskich kolarzy. Nie mają jak wrócić z Hiszpanii

2020-03-15 13:57
Kolarze
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego Polska zamknęła granice, co oznacza że wycofane zostały loty międzypaństwowe. Z powodu obostrzeń problemy z powrotem do kraju mają polscy kolarze, którzy utknęli w Maladze. „Jesteśmy dalecy od panikowania. Jednak brakuje nam informacji co dalej możemy zrobić” – czytamy w dramatycznym oświadczeniu. #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Jak czytamy na rządowych stronach, Polacy przebywający za granicą mają trzy możliwości powrotu do kraju drogą powietrzną. Pierwsza to realizacja dotychczas zaplanowanych czarterowych, druga: specjalne czartery LOT-u (Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne biletowane loty czarterowe w różne regiony świata, aby zabrać naszych obywateli do domu), trzecia: osoby znajdujące się w krajach, do których LOT nie organizuje przelotów, będą mogły zgłaszać zapotrzebowania na stworzenie takiego lotu.

Koronawirus. "Jak PRZETRWAĆ epidemię?"

Wrócić do kraju usiłują kolarze z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, którzy utknęli w Maladze. „Jesteśmy dalecy od panikowania. Jednak brakuje nam informacji co dalej możemy zrobić. Zaplanowany lot powrotny nam odwołano” – czytamy w oświadczeniu. Autorzy apelu w nadziei na pomoc oznaczyli m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Najnowsze