Hiszpański klub ODDAŁ STADION na walkę z koronawirusem. Będzie wykorzystany jako...

2020-04-04 12:58 JWa
Kibice na stadionie Realu Betis
Autor: East News Kibice na stadionie Realu Betis

Real Betis udowodnił, że ma gest! Znany hiszpański klub postanowił oddać własny stadion na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Obiekt Benito Villamarin będzie spełniał specjalną funkcję. Przez najbliższy czas zamieniony zostanie w magazyn, gdzie przechowane zostaną zabezpieczenia dla medyków, pomagających chorym na COVID-19.

Rozgrywki hiszpańskiej Primera Division zostały przerwane i na razie nie wiadomo kiedy zostaną wznowione. Istnieje nawet ryzyko, że przez pandemię koronawirusa nie uda się ich doprowadzić do końca. Kluby nie zamierzają jednak czekać z założonymi rękami i szukają możliwości, jak mogą pomóc potrzebującym. Na niezwykły pomysł wpadli szefowie Realu Betis. Stadion Benito Villamarin w ostatnim czasie z wiadomych względów stał pusty. Działacze postanowili więc to zmienić i zamienią obiekt w prawdziwe centrum logistyczne do walki z koronawirusem.

Zinedine Zidane spędził piątkowy wieczór na kwarantannie z 25 facetami! Miał niecny plan -> SPRAWDŹ!

Arena Betisu ma być magazynem, na którym znajdą się maski ochronne dla szpitali w mieście. Później z tego miejsca zostaną one odpowiednio rozdzielone między placówki i wyruszą w drogę. To jednak nie koniec. Klub zakupił również 5000 par rękawiczek, 100 masek, płyny do dezynfekcji i sprzęt do inhalacji. Real Betis zadbał też o swoich pracowników.

Obniżki pensji w Atletico Madryt. Piłkarze wspomagają pracowników hiszpańskiego klubu -> PRZECZYTAJ!

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Osoby pracujące bezpośrednio przy drużynie, oddały część swoich wynagrodzeń. Dzięki temu szefowie nie musieli zwalniać ludzi, którzy na co dzień zajmują się biurem i administracją.

Koronawirus w sporcie. Przeczytaj więcej:

Najnowsze