Obniżki pensji w Atletico Madryt. Piłkarze wspomagają pracowników hiszpańskiego klubu

2020-04-02 19:26 MaSz
Atletico Madryt, Marcos Llorente
Autor: EastNews Atletico Madryt, Marcos Llorente

Kolejne kluby decydują się na zmniejszenie wynagrodzeń dla zawodników. To wszystko przez szalejącą na świecie pandemię koronawirusa. Piłkarze, sztab szkoleniowy, jak również dyrektorzy Atletico Madryt przystali na obcięcie swoich pensji. W ten sposób inni pracownicy tego klubu będą mogli otrzymać wypłaty. W sumie chodzi aż o 430 osoby z klubowego personelu.

Liga hiszpańska jest zawieszona. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa i kiedy rozgrywki Primera Division zostaną wznowione. Po 27. kolejkach na czele jest Barcelona, która o dwa punkty wyprzedza Real Madryt i o jedenaście Sevillę.

Lewandowski będzie poddawany testowi na koronawirusa co TRZY DNI?! Śmiały pomysł Niemców

Atletico zajmuje szóstą pozycję i do lidera z Katalonii traci aż trzynaście punktów. Piłkarze (pierwszy zespół, rezerwy i drużyna kobiet) rozumieją obecną sytuację i zgodzili się na redukcję swoich uposażeń. Ich kontrakty zostaną zmniejszone o 70 procent. To samo dotyczy sztabu szkoleniowego, a także dyrektorów.

Rafał Gikiewicz nie przestaje zaskakiwać. Co wymyślił bramkarz Unionu Berlin? [WIDEO]

To bardzo ważne i cenne porozumienie, bo w ten sposób Atletico będzie mogło wypłacić pensje innym pracownikom. To pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Tylko potrzeba jest dobra wola.

Carlitos, były napastnik Legii: Najbardziej wyjątkowy moment na Łazienkowskiej? Wcale nie gole…

Koronawirus - najnowsze wiadomości w sporcie

Najnowsze