Złote serce Ibrahimovicia. Ruszył na pomoc Włochom w ich walce z KORONAWIRUSEM

2020-03-18 17:10 MD
Zlatan Ibrahimović, AC Milan
Autor: AP Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović jest jednym z piłkarzy najmocniej związanych z Włochami. Teraz dał temu wyraz angażując się w pomoc dla kraju, w którym aktualnie kontynuuje swą karierę. Szwed zainicjował zbiórkę, która ma na celu pozyskanie środków na walkę Italii z szerzącą się pandemią koronawirusa.

Ibra z Włochami jest za pan brat od dawna. Najpierw występował w Juventusie, z którego trafił do Interu, natomiast lata 2010-2012 spędził w Milanie. Do ostatniego z wymienionych klubów wrócił na początku tego roku, podpisując najpierw krótki, bo raptem sześciomiesięczny kontrakt. W nowym zespole dobrze się zaaklimatyzował, ale nie mógł kontynuować tej przygody z racji przerwy w rozgrywkach Serie A wynikającej z problemem Italii z koronawirusem.

Legenda klubu walczy o życie. Piłkarz uległ POTWORNEMU wypadkowi

Piłkarz okres izolacji spędza w Szwecji, ale o Półwyspie Apenińskim nie zapomniał - zainicjował zbiórkę na rzecz szpitali mierzących się we Włoszech z leczeniem zakażonych. - Włochy zawsze dawały mi bardzo wiele. W tym dramatycznym momencie chcę oddać jeszcze więcej krajowi, który kocham - zaczął swój komunikat Szwed. I dodał, że wraz ze swoimi współpracownikami stworzył zbiorkę na rzecz szpitali licząc na hojność swoich wszystkich zainteresowanych, w tym także i profesjonalnych sportowców.

Całość Ibrahimović zakończył oczywiście w swoim stylu. - Jeśli wirus nie przyjdzie do Zlatana, Zlatan przyjdzie do wirusa  - zaznaczył napastnik.

Po styczniowym powrocie do Milanu, Ibrahimović póki co zdobył cztery bramki - trzy w Serie A oraz jedną w Pucharze Włoch.

Zobacz także:

Najnowsze