Jorge Jesus

i

Autor: East News Jorge Jesus

DRAMAT znanego trenera. Stracił przyjaciela przez koronawirusa, a teraz drży o piłkarzy

2020-03-15 19:19

Coraz trudniej znaleźć kraj na świecie, który nie poinformował o przypadku zakażenia koronawirusem. Nie na pozór Światowa Organizacja Zdrowia określiła obecną sytuację mianem pandemii. Ta dotarła także do Brazylii, gdzie podobnie jak w wielu europejskich krajach mecze odbywają się bez udziału publiczności. Jorge Jesus, trener Flamengo, wyjawił że przez koronawirusa stracił przyjaciela, a według niego rozgrywki powinny zostać zawieszone. #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Wystarczyło kilka miesięcy, aby zaraza z Wuhan rozprzestrzeniła się po całym świecie. Koronawirus ma to do siebie, że zaraża bardzo wiele osób i jeden nosiciel może narazić na chorobę około dwóch, trzech osób. Jak poważne to zagrożenie widać na przykładzie europejskich krajów, gdzie liczba zakażonych rośnie lawinowo i na razie nie widać możliwości poprawy.

Wirus dotarł także do Ameryki Południowej. W Brazylii odnotowano już 151 przypadków zakażenia. Z tego względu o organizacji imprez masowych nie było mowy, a wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. Nie inaczej było w przypadku sobotniej rywalizacji Flamengo z Portuguesa RJ. Na Maracanie, na której może zasiąść kilkadziesiąt tysięcy osób, nie było ani jednego widza.

Trener Flamengo w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, że rozgrywanie meczów przy pustych trybunach nie ma najmniejszego sensu. - To było bardzo trudne spotkanie pod względem emocjonalnym, nigdy nie grałem przy pustych trybunach i mam nadzieję, że był to pierwszy i ostatni raz. To dołujący widok, który potwierdza, że piłka bez fanów nie ma sensu - stwierdził portugalski szkoleniowiec.

Koronawirus: Bereszyński ODSEPAROWANY od partnerki i dziecka. Musi przebywać w innym pokoju [NOWE FAKTY]

Jesus dodał jednocześnie, że przez chorobę wywołaną koronawirusem (COVID-19) stracił bliską mu osobę i teraz drży o zdrowie piłkarzy. - Uważam, że następna kolejka powinna być zawieszona. Piłkarze to nie superbohaterowie, Flamengo jest narażone. Mieliśmy kontakt z osobą, której wynik na obecność wirusa był pozytywny i nie wiemy, co może się stać. Jestem Portugalczykiem i wiem, co się dzieje w moim kraju. Straciłem przyjaciela przez koronawirusa. Ta epidemia nie jest żartem - wyjawił trener Flamengo.

Więcej o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze