Reprezentacyjny piłkarz zmarł na koronawirusa. Grał w mundialu 1986

2020-06-21 12:14
Znicz, świeczka, świeczki
Autor: EastNews

Był jednym z najsłynniejszych piłkarzy swojego kraju. Zmarł, mając tylko 56 lat, w wyniku powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem. Iracki futbol opłakuje odejście Ahmeda Radhiego, byłego napastnika drużyny narodowej.

Tydzień przed śmiercią został przyjęty na oddział szpitala w Bagdadzie. Kiedy wydawało się, że jego stan się poprawił i został zwolniony do domu, doszło do ponownego pogorszenia jego stanu zdrowia. Po trzech dniach terapii powikłania choroby COVID-19 związane z koronawirusem spowodowały zgon Radhiego. O śmierci Radhiego poinformował minister sportu Iraku Adnan Darjal, zresztą także były piłkarz

Strzelił gola i zrobił z kolegi RASISTĘ?! DZIWNE oskarżenia [ZDJĘCIA]

Radhi, którego pełne imię i nazwisko brzmiało Ahmed Radhi Amaiesh Al-Salihi, był wielokrotnym reprezentantem Iraku w piłce nożnej. Rozegrał 121 spotkań w barwach narodowych, zdobywając 62 goli, a jego kariera w kadrze trwała 14 lat i obejmowała przełom lat 80. i 90. XX wieku. Wziął udział w piłkarskich mistrzostwach świata w Meksyku w 1986 roku. To wówczas, w przegranym 1:2 meczu grupowym z Belgią, zdobył jedyną bramkę, jaką ma na koncie iracka reprezentacja w imprezie tej rangi.

Kolejny NAPAD na piłkarza Serie A! Tym razem zawodnik ROZTRZASKAŁ kask przestępcy

Występował w klubach Al-Zawraa, Al-Rasheed i Al-Wakra. Pięć razy był mistrzem kraju. W 1988 roku wybrano go na najlepszego piłkarza Azji. Był mistrzem Azji w 1982 r. Wziął udział w igrzyskach w Seulu w 1988 roku. Karierę zakończył w 1999 roku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze