Trenerzy w polskim klubie piłkarskim zaproponowali obniżkę swoich poborów

2020-04-10 13:05 MaSz
Bartosz Tarachulski, trener Pogoni Siedlce
Autor: Cyfrasport Bartosz Tarachulski, trener Pogoni Siedlce

Pandemia koronawirusa dotyka każdą dziedzinę życia. Kluby piłkarskie, aby przetrwać i uniknąć bankructwa w tym trudnym okresie decydują się na obniżkę pensji u piłkarzy i sztabów szkoleniowych. Nie wszyscy się zgadzają na takie rozwiązania. Ale dużo osób przyjmuje to ze zrozumieniem i dostosowuje się do sytuacji. To rozwiązania tymczasowe do momentu uporania się z zarazą. Teraz na obniżkę pensji zdecydowali się trenerzy w jednym z polskich klubów piłkarskich.

Tym klubem jest Pogoń Siedlce, która w sezonie 2017/18 pożegnała się z I ligą. Zajęła 15. miejsce i przegrała baraż o utrzymanie z Garbarnią Kraków. W obecnych rozgrywkach zespół trenera Bartosza Tarachulskiego, byłego zawodnika m.in. Polonii Warszawa i Górnika Zabrze, zajmuje w II lidze 15 miejsce. To ostatnia bezpieczna pozycja w tej klasie rozgrywkowej.

Piotr Zieliński jest NIETYKALNY! Dziesięciu piłkarzy Napoli może spać spokojnie

Obniżenie poborów to inicjatywa sztabu szkoleniowego Pogoni Siedlce. Zarobki zostaną zmniejszone o 30 procent na czas wznowienia zmagań w drugiej lidze lub do 30 czerwca - czytamy w oświadczeniu, które ukazało się na stronie klubu z Siedlec. Trwają rozmowy na temat redukcji pensji z piłkarzami zespołu.

Wiemy, jak Lewandowscy spędzą Wielkanoc. Mają piękne i rodzinne plany!

Poniżej pełna treść komunikatu Pogoni Siedlce:

"Zarząd MKP Pogoń Siedlce informuje, że sztab szkoleniowy pierwszej drużyny podjął decyzję w sprawie obniżenia wynagrodzeń. Przedstawiamy treść postanowienia szkoleniowców.

Epidemia koronawirusa, która opanowała cały świat będzie miała duży wpływ na ogólną sytuację gospodarczą i finansową naszego kraju, a co w konsekwencji przełoży się także na kluby sportowe w tym i MKP Pogoń Siedlce. Mając na uwadze wyjście naprzeciw wspomożenia zbilansowania obecnego i przyszłego budżetu klubu sztab szkoleniowy I zespołu podjął decyzję o dobrowolnym obniżeniu płac o 30 procent do czasu rozpoczęcia rozgrywek II ligi lub do 30 czerwca.

Zarząd jednocześnie informuje, że prowadzi rozmowy z piłkarzami kadry pierwszej drużyny na temat ewentualnego obniżenia kontraktów na czas zawieszenia rozgrywek".

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości