Ważny działacz MKOl jest pewny: Igrzyska olimpijskie w 2021 roku

2020-03-23 19:53
Znicz olimpijski dotarł do Tokio
Autor: AP Znicz olimpijski dotarł do Tokio

Mało kto ma już wątpliwości, że igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone z powodu koronawirusa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski dał sobie co prawda cztery tygodnie na decyzję ale według ważnego działacza tego gremium tak naprawdę została ona już podjęta.

Richard „Dick” Pound, doświadczony kanadyjski działacz ruchu olimpijskiego, były szef Światowej Agencji Antydopingowej, w wywiadzie dla „USA Today” wyjawił, że igrzyska zostaną przesunięte o rok i odbędą się w 2021 roku. W ciągu najbliższych czterech tygodni MKOl dopracuje jedynie wszelkie szczegóły przełożenia imprezy. – Na podstawie danych, jakie otrzymał MKOl, przełożenie igrzysk zostało przesądzone – powiedział Pound w rozmowie z amerykańskim dziennikiem. – Nie ustalono jeszcze konkretnych dat, ale igrzyska nie rozpoczną się 24 lipca. Tyle wiem – dodał. Według Pounda, decyzja MKOl będzie najpierw ogłoszona ogólnie, a potem zaczną się szczegółowe ustalenia terminów.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 oficjalnie PRZEŁOŻONE!

O przełożenie igrzysk zaapelował między innymi Polski Komitet Olimpijski, a jego kanadyjski odpowiednik zapowiedział, że nie wyśle sportowców na igrzyska w przewidywanym pierwotnie terminie. Dopiero w ostatnich dniach, pod presją światowej opinii publicznej, zarówno szef MKOl. Thomas Bach jak i władze Japonii po raz pierwszy zaczęli otwarcie mówić, że przełożenie igrzysk stało się rozważaną opcją.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze