Wszystkie siatkarki zdrowe! Magda Stysiak chce w końcu normalnie pracować. "Trenowałam w internecie"

2020-06-05 18:26 Jerzy Chwałek, MŻ
Magdalena Stysiak
Autor: JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT Magdalena Stysiak

Siatkarki reprezentacji Polski rozpoczynają pierwsze od dłuższego czasu zgrupowanie w Szczyrku. Tak jak ich koledzy w Spale, zaczęły od przeprowadzenia testów na koronawirusa, po których mogły się wziąć do pracy. „Uff!!! Wszystkie nasze siatkarki i sztab w COS OPO w Szczyrku – negatywny na COVID-19. Koniec izolacji” – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. – Taka długa przerwa jest ciężka dla sportowca – przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” Magdalena Stysiak, czołowa zawodniczka młodego pokolenia.

– Dwa miesiące, od kiedy wróciłam z Włoch, minęły jak z bicza strzelił. Trzy razy w tygodniu miałam trening internetowy wideo z koleżankami z klubu – opowiada nam siatkarka Scandicci. – Była to siłownia, jaka jest możliwa do wykonania w warunkach domowych. Taka długa przerwa jest jednak ciężka dla sportowca, bo jeśli przez cały rok się trenuje, gra i skacze na boisku, to powrót może się okazać trudny – dodaje.

Siatkarska liga organizuje rozgrywki letnie. Mistrz Polski nie zagra. „Nie chcemy ryzykować zdrowia”

Magda wie, że pierwsze zajęcia na obozie muszą być dobierane bardzo ostrożnie. – Trzeba się dobrze przygotować do sezonu, chodzi mi o siłownię i prewencję, żeby uniknąć kontuzji. Obawiam się, że one mogą się przytrafiać.

Zgrupowanie siatkarek w Szczyrku potrwa do 25 czerwca. W lipcu zaplanowane jest kolejne. Zaczęło się nietypowo, bo od obowiązkowych testów na koronawirusa.

– Pobranie wymazu z nosa nie było bolesne, ale niezbyt przyjemne – opowiada Stysiak. – Trwało to wszystko krótko, 30 sekund. Potem czułam swędzenie i bardziej chciało się kichać.

Kadra siatkarek odbędzie dwa długie, trzytygodniowe obozy, mimo że w tym roku nie ma żadnej imprezy, bo wszystkie odwołano. W grę wchodzą jedynie spotkania towarzyskie.

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek kończy karierę

– Myślę, że dla młodych zawodniczek, a takich jest większość w Szczyrku, ważne jest, by się spotkać i trenować razem. Co do braku imprez, to odczułyśmy trudy ostatniego roku, w którym było ich bardzo dużo. Reset po takim okresie będzie potrzebny i łatwiej będzie się skupić na ważnych zawodach w 2021, z mistrzostwami Europy na czele – podkreśla nasza młoda gwiazda.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze