Koronawirus: Niemcy każą im grać w czasie EPIDEMII?! Ten szalony pomysł ma wielu zwolenników

2020-03-23 16:38 JWa
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski w objęciach kolegów

Bundesliga, podobnie jak inne piłkarskie rozgrywki w Europie, jest zawieszona z powodu epidemii koronawirusa. W niektórych krajach coraz bliżej jest do przedwczesnego zakończenia sezonu. Tymczasem za naszą zachodnią granicą pracują nad kolejnymi pomysłami, mogącymi umożliwić dokończenie rywalizacji. Najnowszy z nich jest po prostu szalony!

Bundesliga na razie nie podała terminu, w którym rozgrywki mogą zostać wznowione. Miliony Niemców przebywają na kwarantannie we własnych domach, a koronawirus dosięgnął również sportowców za naszą zachodnią granicą. To jednak nie przeszkodziło przynajmniej dwóm klubom we wznowieniu treningów. Piłkarze VfL Wolfsburg i RB Lipsk pojawili się na zajęciach. Sztaby szkoleniowe tych zespołów zapewniły, że jednostki są przygotowane tak, by minimalizować kontakt piłkarzy. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. To jednak nie koniec zaskakujących decyzji w Niemczech.

Gdy w wielu krajach na Starym Kontynencie najrealniejszych scenariuszem jest po prostu przerwanie i przedwczesne zakończenie sezonu, władze Bundesligi debatują nad innymi rozwiązaniami. Najnowszy z nich przewiduje rozegranie pozostałych meczów w nieco ponad dwa tygodnie! Wszystkie ekipy miałyby zostać ponadto zgromadzone w jednym regionie.

Mistrz świata opowiada o bójce z Lewandowskim. Oto szczegóły -> ZOBACZ WIDEO

Jagiellona Białystok przekazuje materiały pierwszej potrzeby pogotowiu w Białymstoku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"Sportbuzzer" przekazał, że Bundesliga miałaby się zakończyć w zaledwie 16 dni. Wszystkie spotkania według tego scenariusza miałyby zostać rozegrane na jednym obiekcie. Najpoważniej pod uwagę bierze się Allianz Arena, gdzie na co dzień występuje zespół Bayernu Monachium. Zakłada się, że w przypadku wdrożenia takiego rozwiązania, wszystkie zespoły zamieszkają w różnych hotelach.

Koronawirus w sporcie. Czytaj więcej:

Najnowsze