Koronawirus: McLaren WYCOFAŁ SIĘ z GP Australii

2020-03-12 13:17 MC
Bolid McLarena
Autor: HZ/Pixathlon/REPORTER Bold McLarena

McLaren nie weźmie udziału w Grand Prix Australii. Wszystko przez koronawirusa. Szefowie zespołu podjęli decyzję o wycofaniu się z inauguracji sezonu Formuły 1 po tym, jak u jednego z pracowników stwierdzono zarażenie koronawirusem.

Informacje, że jeden z pracowników McLarena może być zarażony koronawirusem pojawiły się w środę. W związku z tym przeszedł on niezbędne badania i poddano go kwarantannie. W czwartek pojawiły się wyniki. Potwierdziło się, że chodzi o koronawirus. W konsekwencji McLaren wycofał się z GP Australii.

"Zespół był przygotowany na taką ewentualność i zagwarantował pełne wsparcie swojemu pracownikowi, który teraz musi zostać poddany kwarantannie. McLaren współpracuje z lokalnymi władzami, aby pomóc w kolejnych badaniach i analizach" - poinformował McLaren w oświadczeniu.

Na całym świecie zawieszono i odwołano wiele wydarzeń sportowych. Formuła 1 na razie nie zdecydowała się na ten krok, chociaż gdyby zależało to od mistrza świata, nikt nie myślałby teraz o ściganiu. - Jestem bardzo, bardzo zaskoczony, że się tu znajdujemy. Piękne, że możemy się ścigać, ale to w zasadzie szok, że siedzimy to na konferencji prasowej i jest tak wielu kibiców - przyznał Lewis Hamilton.