Wimbledon też odwołają?! Problemem wirus i... trawa

2020-03-26 14:02 CH
Roger Federer, Novak Djoković
Autor: East News Roger Federer i Novak Djoković stworzyli niezapomniane widowisko w finale Wimbledonu 2019

Organizatorzy Wimbledonu poinformowali, że w przyszłym tygodniu podejmą decyzję, czy rozgrywany na londyńskiej trawie najsłynniejszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie w tym roku się odbędzie. Władze ATP i WTA zawiesiły tenisowe rozgrywki do 8 czerwca, a Wimbledon ma się rozpocząć 3 tygodnie później. Jednak epidemia prawdopodobnie storpeduje również londyńskiego Szlema.

Czy Wimbledon po raz pierwszy od II wojny światowej nie zostanie rozegrany? Decyzja zapadnie za kilka dni. Rozgrywki tenisowe zostały zawieszone do 8 czerwca, a start Wimbledonu zaplanowano na 29 czerwca. Jednak epidemia nabiera rozpędu. Niestety przełożenie turnieju na późniejszy termin raczej też nie wchodzi w grę. Problemem jest... trawa. Nawierzchnia w Londynie potrzebuje odpowiednich warunków, a te zależą od pory roku. "Ze względu na charakter naszej nawierzchni sugestie o przełożeniu wiążą się ze znacznym ryzykiem i trudnościami. Z kolei rozgrywanie turnieju za zamkniętymi drzwiami zostało formalnie wykluczone" - czytamy w komunikacie organizatorów Wimbledonu. "Na przyszły tydzień zostało zaplanowane nadzwyczajne spotkanie zarządu. Komunikujemy się też z ATP, WTA, ITF i organizatorami pozostałych turniejów wielkoszlemowych. W tej chwili w oparciu o opinie, jakie dostaliśmy od władz zdrowia publicznego, sytuacja jest trudna, bo będzie dla nas dostępne bardzo krótkie okienko do przeprowadzenia turnieju" - dodają Anglicy.

Pierwszy znany TENISISTA zarażony KORONAWIRUSEM!

Od momentu powstania Wimbledonu (1877 rok) turniej nie odbył się tylko w latach 1915-1918 i 1940-1945 (z powodu I i II wojny światowej).

SEKSOWNA tenisistka leży z NAGĄ WAGINĄ, a na niej siedzą dwa psy! Dziwne ZDJĘCIE

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze