Kolejny sport w Polsce zakończy rozgrywki przez KORONAWIRUSA? Decyzja o krok!

2020-03-20 17:18 MD
PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock
Autor: Cyfrasport PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock

Pandemia koronawirusa zbiera spore żniwo także jeżeli chodzi o rozgrywki sportowe. Wiele z nich tkwi w zawieszeniu czekając na rozwój sytuacji, ale w niektórych sportach już teraz postanowiono, że sezon trzeba po prostu zakończyć. Bardzo możliwe, że do tego drugiego grona wkrótce dołączy kolejny - serwis SportoweFakty.wp.pl powołując się na swoje źródła twierdzi, że bliskie podjęcia takiej decyzji są władze polskiej piłki ręcznej.

Z racji panującej pandemii problem mają organizatorzy rozgrywek sportowych w zasadzie wszelkiej możliwej maści. Bez względu na to, czy cieszą się one giagantycznym zainteresowaniem świata - jak najlepsze ligi piłkarskie w Europie - czy też dotykają węższego grona osób. W krajach Europy jakiekolwiek zmagania sportowe są aktualnie wykluczone, przez co albo trzeba czekać ze wznowieniem sezonu 2019/2020, albo postawić na nim kropkę już teraz.

Raymond Domenech, były trener Francji, dla "SE": Polacy, brońcie się, nawet drakońskimi metodami!

Ten drugi, bardziej radykalny sposób, wybrali już decydenci w hokeju na lodzie oraz koszykówce. Zmagania ligowe w Polsce nie wystartują już przed nowym sezonem ani w jednym, ani w drugim przypadku. Teraz do tego grona ma dołączyć również i piłka ręczna. Portal SportoweFakty.wp.pl powołuje się na swoje źródła i twierdzi, że oficjalna decyzja w tej sprawie powinna zapaść do poniedziałku, 23 marca.

Co zatem z rozstrzygnięciami? Jeżeli chodzi o czołowe pozycje, zostałyby one podtrzymane z aktualnej tabeli - mistrzostwo obroniłoby PGE VIVE Kielce, srebro powędrowałoby do Orlenu Wisły Płock, zaś z brązu cieszyliby się gracze NMC Górnika Zabrze. Na dole zaś mogą spać spokojnie - nikt z PGNiG Superligą by się nie pożegnał. Najbardziej poszkodowani takim obrotem spraw mogliby się zatem czuć pierwszoligowcy, których trudy w walce o awans okazałyby się bez znaczenia.

Zobacz także:

Najnowsze