Słynny siatkarz wyleczony z koronawirusa. Earvin N'Gapeth opuścił szpital [WIDEO]

2020-03-26 19:14
Siatkówka, Earvin N'Gapeth, siatkarz, koronawirus, Rosja, Zenit Kazań
Autor: Instagram Earvin N'Gapeth podziękował personelowi szpitala w Kazaniu za opiekę podczas leczenia

Uff, już wszystko dobrze. Słynny francuski siatkarz Earvin N'Gapeth, u którego stwierdzono dwa tygodnie temu obecność koronawirusa w organizmie, wrócił do zdrowia i opuścił szpital w Kazaniu.

Francuski przyjmujący Zenita Kazań podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach w pierwszej dekadzie marca pojechał na kilka dni do Francji i po powrocie poczuł się źle. Służba medyczna klubu zareagowała szybko i zawodnik został umieszczony na specjalistycznym oddziale zakaźnym. Tam po testach potwierdzono, że jest zakażony koronawirusem. Przez kilka dni czuł się gorzej, ale potem wszystko zaczęło wracać do normy. Wreszcie w czwartek mógł wyjść ze szpitala.

„Czas jechać do domu po 15 dniach pobytu w Szpitalu Zakaźnym im. Agafonowa w Kazaniu. Dziekuję z głębi serca całemu personelowi medycznemu. Pielęgniarkom, lekarzom, salowym, kucharzom i tym, o których zapomniałem. Dziękuję też klubowi za wsparcie, którego udzielał w tych 15 dniach po to, bym miał najlepsze możliwe warunki i by ten trudny moment mojego życia zakończył się szczęśliwie. Razem załatwiliśmy tego g... wirusa. Ale walka nie ustaje, zostańcie w domach!” – napisał na swoim profilu internetowym francuski siatkarz.

Malwina Smarzek odbyła kwarantannę w Bergamo. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Liga w Rosji przerwała rozgrywki na czas nieokreślony i spory wpływ na to miała z pewnością sytuacja z N'Gapethem. Wcześniej grano normalnie, tyle że bez publiczności. Przypomnijmy, że z rozgrywek wyłamał się jedynie klub Macieja Muzaja Gazprom Jugra Surgut, który postanowił nie jechać na drugie spotkanie play-off do Moskwy i zakończyć sezon wcześniej.

Nie zgadniesz, co Bartosz Kurek ogląda w tv podczas kwarantanny w Italii

Na razie nie wiadomo czy i kiedy rosyjska Superliga dokończy grę, ale to mało prawdopodobne. Mówi się o zamknięciu rywalizacji i ustaleniu kolejności według tabeli po rundzie zasadniczej. Wówczas mistrzem zostałby klub Fabiana Drzyzgi, Lokomotiw Nowosybirsk.

Tymczasem N'Gapeth opuścił szpital w Kazaniu i wrócił do Francji. W filmie nagranym na lotnisku podziękował za wsparcie w trudnym okresie, powiedział, że jedzie spotkać się z rodziną i zapowiedział, że zobaczy się z kibicami Zenita w następnym sezonie (Francuz przedłużył kontrakt w Rosji). 

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze