FATALNE wiadomości dla Roberta Kubicy. Wszystko przez KORONAWIRUSA

2020-03-13 19:47
Wyścigi samochodowe, DTM, BMW M4, Robert Kubica, samochód, Orlen
Autor: Marek Żochowski Auto Roberta Kubicy w serii wyścigowej DTM, BMW M4

Ta wiadomość nikogo już nie zaskakuje. Po serii odwołanych lub przełożonych imprez w wielu dyscyplinach sportu, także przyszłotygodniowe testy serii wyścigowej DTM, w której startować ma Robert Kubica, zostały odwołane.

Testy najpierw planowano na połowę marca na włoskiej Monzie, potem, z powodu epidemii koronawirusa, przeniesiono je na niemiecki tor Hockenheim. Miały potrwać cztery dni, od 16 do 19 marca. Kolejna decyzja zakładała, że próbne jazdy odbędą się bez udziału kibiców i mediów. W końcu w piątek zapadło postanowienie organizującej wyścigi DTM firmy ITR GmbH, że testy zostają odwołane.

– Zdrowie i bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem – powiedział dyrektor ITR Marcel Mohaupt w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym portalu DTM. – Ogólna sytuacja wokół koronawirusa, w powiązaniu z dyrektywami niemieckich władz oraz opinia zainteresowanych, sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu testu. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że DTM i wiele innych dyscyplin musi podejmować takie kroki, ale wszystko to służy wyższemu dobru.

Decyzję ITR poparli producenci aut, które startują w DTM, czyli Audi i BMW. W samochodzie tej ostatniej marki, w barwach prywatnego zespołu Orlen Team Art, ma się ścigać Kubica. Na razie nie wiadomo czy odbędzie jakiekolwiek jazdy testowe oraz czy rywalizacja rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec kwietnia w Belgii, ale biorąc pod uwagę najnowszy rozwój wypadków w trakcie szalejącej epidemii, wydaje się to mocno wątpliwe. – W kwestii rozpoczęcia sezonu 2020 trwają rozmowy z naszymi partnerami, producentami i lokalnymi organizatorami – poinformował Mohaupt.

Zobacz więcej informacji o koronawirusie w sporcie

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze