Walka Joshua - Pulew przełożona? Wszystko przez KORONAWIRUSA

2020-03-20 14:35 MC
Anthony Joshua
Autor: AP Anthony Joshua

Wielki bokserski hit Anthony Joshua - Kubrat Pulew, który zaplanowano na 20 czerwca na stadionie Tottenhamu, stanął pod znakiem zapytania. Wątpliwości, czy uda się doprowadzić do tego pojedynku w terminie, ma jeden z jego uczestników. Wszystko przez koronawirusa.

W związku z koronawirusem przełożono już mnóstwo wydarzeń sportowych. Czy taki sam los spotka walkę Joshua - Pulew? Bułgar jest przekonany, że nie ma innego wyjścia. - To niemożliwe, by walka odbyła się 20 czerwca, chociaż jestem gotowy. Pojedynek będzie miał miejsce kilka miesięcy później. Możliwe, że pod koniec 2020 roku - powiedział Pulew w rozmowie z bułgarską telewizją BTV.

Kubrat Pulew chce zbić Anthony'ego Joshuę. Jego partnerka nie boi się odważnych ZDJĘĆ

Jeden ze współpromotorów Pulewa John Wirt zareagował na słowa pięściarza.- Mogę potwierdzić, że powiedzieliśmy mu o możliwości przełożenia walki, ale na ten moment jest ona zaplanowana na 20 czerwca. Nie mieliśmy oficjalnej konferencji prasowej, zapowiadajacej ten pojedynek, bilety nie trafiły jeszcze do sprzedaży, dlatego nie ma pośpiechu, by podejmować decyzję w sprawie nowego terminu walki, skoro mamy jeszcze trzy miesiące - wyjaśnił w rozmowie z boxingscene.com.

Joshua ostatnią walkę stoczył 7 grudnia 2019 roku w Arabii Saudujskiej, wygrywając rewanżowe starcie z Andy Ruizem Jr. Dzięki temu odzyskał mistrzowskie pasy WBA, IBF, WBO i IBO.

Pulew po raz ostatni pojawił sę w ringu 9 listopada 2019 roku. Pokonał wówczas Rydella Bookera. Bułgar w przeszłości walczył o mistrzostwo świata - w 2014 roku przegrał z Władimirem Kliczką.

Koronawirus w sporcie