Koronawirus: Mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw odwołane!

2020-03-20 8:21 MSo
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej
Autor: CyfraSport Reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Ostatnie tygodnie w sporcie zostały storpedowane przez wieści o koronawirusie. Szalona pandemia doprowadziła do sytuacji, że niemal wszystkie zmagania zostały zawieszone. Odwoływane są kolejne mecze: po reprezentacji Polski w piłce nożnej, przełożenie terminów czeka też kadrę szczypiornistów, która miała grać spotkanie eliminacji mistrzostw świata.

Na połowę kwietnia zaplanowano rozegranie meczów eliminacji mistrzostw świata w piłce ręcznej, które mają odbyć się w przyszłym roku. Przed podopiecznymi Patryka Rombela był bardzo ważny dwumecz z reprezentacją Litwy - ten niestety się nie odbędzie. Trwają ustalenia w sprawie nowego formatu kalendarza.

Pierwszy mecz z Litwinami miał odbyć się w Płocku 16 kwietnia. Spotkania były wyjątkowo ważne. Zwycięstwo w dwumeczu pozwoliłoby Biało-czerwonym zmierzyć się w walce o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata z kadrą Białorusi. Teraz trzeba jednak czekać na informacje, kiedy szczypiorniści w ogóle będą mogli wrócić do przygotowań do rywalizacji z naszymi sąsiadami.

To kolejne mecze reprezentacji Polski, które zostały przesunięte. Wcześniej do odwołania meczów zmuszona została kadra piłkarzy, którzy mieli przygotowywać się do mistrzostw Europy 2020. Turniej został jednak opóźniony o dwanaście miesięcy.

Swoich spotkań nie rozegra także reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet. W marcu panie miały mierzyć się z Rumunkami w ramach eliminacji do tegorocznych mistrzostw Europy. Mecze zostały odwołane.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze