Sparingi reprezentacji Polski przełożone! Znamy nowy termin meczów z Finlandią i Ukrainą

2020-03-17 14:11 MSo
Gdzie mecze POLSKI na Euro 2020. DATY meczów Polski na Euro 2020. Gdzie gra Polska na Euro 2020, w jakich krajach mecze Polski Euro 2020
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Polski miała rozegrać w marcu dwa sparingi, z Finlandią i Ukrainą. Niestety, po oficjalnym komunikacie UEFA dotyczącym przesunięcia Euro na 2021 rok, wiemy już, że żadne ze spotkań towarzyskich się nie odbędzie. Poznaliśmy nowy termin meczów, które miały odbyć się w Chorzowie i Wrocławiu.

We wtorkowe popołudnie UEFA ogłosiła nowy termin mistrzostw Europy. Turniej rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku i potrwa dokładnie miesiąc. Z powodu epidemii koronawirusa Europejska Federacja Piłkarska zadecydowała o nowych terminach finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz że szystkie marcowe mecze towarzyskie reprezentacji zostaną odwołane.

Odbije się to też na kadrze Polski. Podopieczni Jerzego Brzęczka mieli w najbliższych dniach grać sparingi przygotowujące do Euro 2020. Rywalami miały być Finlandia (27.03, Wrocław) oraz Ukraina (31.03, Chorzów). W komunikacie UEFA opublikowanym na portalu LaczyNasPilka.pl dowiadujemy się, że meczce będą miały nowy termin.

Według zarządzenia europejskiej federacji, sparingi zostały przełożone na czerwiec tego roku. Należy jednak pamiętać, że sytuacja może się jeszcze zmienić. – Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – zaznacza prezes PZPN Zbigniew Boniek cytowany przez portal.

W tej sytuacji nie wiadomo też, co ze sparingami zaplanowanymi tuż przed pierwotnym terminem Euro. W czerwcu Bialo-czerwoni mieli zagrać z Rosją (2.06, Warszawa) i Islandią (9.06, Poznań).

Postanowienia UEFA w sprawie rozgrywek z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Krzysztof Piątek w kwarantannie! Jego kolega z Herthy Berlin ma koronawirusa

Najnowsze