Rzuciła ukochaną dyscyplinę, by ratować zakażonych koronawirusem. Bohaterska postawa mistrzyni

2020-03-25 9:48 DaO
Victoria Wright
Autor: Instagram Victoria Wright

Pandemia korownawirusa sprawiła, że wiele spraw zostało zepchniętych na boczny tor i obecnie liczy się jedynie walka z niewidzialnym wrogiem. Włączają się w nią również sportowcy i robią to na wszelkie sposoby. Prawdziwym wzorem do naśladowania jest reprezentantka Szkocji w curlingu, Victoria Wright, która powróciła do pielęgniarstwa i pomaga osobom zakażonym na koronawirusa.

W niemal w każdym państwie dotkniętym pandemią sytuacja robi się ciężka. Koronawirus potrafi zarazić wiele osób, co widać po dramatycznych statystykach z Włoch, czy z Hiszpanii. Tam chorych liczy się już w dziesiątkach tysięcy. Ale nie inaczej będzie w innych krajach. Pandemię zahamować można jedynie dyscypliną społeczeństwa. W najbliższych dniach powinniśmy jak najczęściej przebywać w domu.

Kibice Legii dali im światełko w walce z koronawirusem. Cudowny gest, lekarze będą w siódmym niebie

Służba zdrowia jest obecnie na pierwszej linii frontu i każda pomoc jest nieoceniona. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Victoria Wright. Wicemistrzyni Europy w curlingu z 2019 roku postanowiła porzucić na moment swoją ukochaną dyscyplinę. Wszystko na rzecz walki z koronawirusem. Wright jest bowiem z zawodu pielęgniarką i teraz postanowiła wrócić do tej profesji.

Kamil Stoch przerwał milczenie. Wiemy co z jego karierą!

- Sport musi teraz zejść na drugie miejsce. Wróciłam do pracy w szpitalu, który tonie w problemach. Będąc pielęgniarką może skupić się na tym, co jest naprawdę ważne - powiedziała zawodniczka cytowana przez britishcurling.com. - Wszystko zmienia się błyskawicznie i dostrzegam obecnie ważniejsze priorytety niż sport - dodała reprezentantka Szkocji.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze