Kibice Legii dali im światełko w walce z koronawirusem. Cudowny gest, lekarze będą w siódmym niebie

2020-03-25 7:39
Legia Warszawa kibice
Autor: Tomasz Radzik Kibice Legii Warszawa

Legia Warszawa nie dostarcza obecnie swoim kibicom sportowych emocji, podobnie jak żaden inny klub Ekstraklasy. Nasza liga jest zawieszona z powodu epidemii koronawirusa i nie wiadomo nawet kiedy piłkarze wrócą na boiska. To nie znaczy, że fani stołecznej ekipy patrzą bezczynnie na niepokojącą sytuację. Postanowili działać w najlepszy możliwy sposób. W błyskawicznym tempie zorganizowali 300 maseczek, które przekazali Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Legia Warszawa podczas każdego domowego meczu może liczyć na fanatyczny doping swoich kibiców. Jednak ich działalność nie ogranicza się tylko do stadionowego życia. Jakiś czas temu zawiązali grupę "Dobrzy Ludzie". Przez jej działalność pomoc uzyskują najmłodsi pacjenci stołecznych szpitali i ich obsługa. W dobie pandemii koronawirusa kibice ze stolicy postanowili przekazać na użytek Centrum Zdrowia Dziecka 300 sztuk maseczek ochronnych, a więc produktu, którego obecnie na rynku brakuje lub jest w wielokrotnie wyższej cenie niż jeszcze kilka tygodni temu. Jak zaznaczyli sami fani, projekt w trudnych czasach będzie kontynuowany, a na pomoc mogą liczyć również inne placówki.

"Wczoraj 'na szybko' z własnych środków udało nam się zakupić i dostarczyć 300 maseczek ochronnych do Centrum Zdrowia Dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji to zaledwie kropla w morzu potrzeb i dlatego działamy dalej" - napisano na Facebooku grupy "Dobrzy Ludzie". Dodano również, że w planach jest kolejne wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka oraz pomoc Warszawskiemu Szpitalowi dla Dzieci SPZOZ i Szpitalowi Dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym.

Wspaniały gest kibiców doceniło Centrum Zdrowia Dziecka. Na stronie placówki na Facebooku znalazły się podziękowania dla stołecznych fanów. "Serdeczne podziękowania dla grupy 'Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom' za przekazanie 300 maseczek dla naszego szpitala" - czytamy w medium społecznościowym.

Koronawirus w sporcie. Czytaj więcej:

JWa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze