Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zgodzili się na obcięcie pensji

2020-04-01 19:26
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Jakub Popiwczak, Christian Fromm, Liga Mistrzów
Autor: CEV Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas meczu Ligi Mistrzów 2019/2020

Poważne konsekwencje ekonomiczne związane z pandemią koronawirusa wpływają też niezwykle mocno na świat sportu. W wielu organizacjach trwają renegocjacje kontraktów, gwiazdy same zrzekają się części uposażeń, by ratować finanse klubów. Podobna sytuacja ma miejsce w lidze siatkarzy. Jastrzębski Węgiel, czwarty zespół zakończonej przedwcześnie PlusLigi, podjął ważne decyzje w tej kwestii.

Zarząd klubu poinformował, że zawarte zostało porozumienie z zespołem o zakończeniu realizacji z dniem 31 marca 2020 r. kontraktów sportowych z uwagi na brak możliwości ich realizacji. Zwykle umowy z siatkarzami obowiązują o dwa miesiące dłużej. Oznacza to, że zawodnicy zgodzili się na obcięcie wynagrodzeń o dwumiesięczną wypłatę. Jak dodał klub, pozostały w mocy do końca maja umowy na usługi reklamowe z siatkarzami.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk dla "SE": Vital Heynen jest i będzie trenerem kadry [WIDEO]

„Pragniemy zaznaczyć, że powyższe rozwiązania zostały wypracowane wspólnie i w porozumieniu wszystkich uczestników, tj. sztabu szkoleniowego, zawodników i zarządu klubu, w atmosferze wzajemnego poszanowania i z pełnym zrozumieniem obecnej sytuacji” – napisał w oświadczeniu prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Dawid Konarski o kadrze siatkarzy w dobie koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Siatkarze śląskiego klubu też zabrali oficjalnie głos w tej sprawie. Zapewnili przy tym, że ciągle mają nadzieję, iż uda się dokończyć obecną edycję Ligi Mistrzów. „Wspólnie wypracowaliśmy porozumienie w zakresie realizacji naszych kontraktów. Oczywistym jest brak możliwości kontynuowania rywalizacji sportowej, ale to dobry czas, by zrobić coś dla naszego otoczenia. Najbliższe tygodnie chcemy poświęcić naszemu środowisku, tj. działaniom promocyjnym i marketingowym na rzecz naszego klubu, Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz naszego Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.” – zapewnili zawodnicy.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie: