Ojciec znanego boksera zmarł na koronawirusa. „Nie miał innych chorób”

2020-03-29 12:33
Boks, Anthony Yarde, Wielka Brytania, bokser
Autor: Instagram/mranthonyyarde Anthony Yarde

Tragedia w rodzinie 28-letniego boksera Athony'ego Yarde, zawodnika wagi półciężkiej. Ojciec brytyjskiego pięściarza stał się kolejną ofiarą koronawirusa, mimo iż cieszył się dotychczas dobrym zdrowiem i nie miał innych chorób.

„Szczerze mówiąc, wolę zachowywać dla siebie sprawy prywatne i wciąż jestem w szoku, ale może tych kilka słów pomoże innym” - napisał Yarde w niedzielę na instagramowym profilu, informując o tragicznym wydarzeniu. „Mój tata zmarł wczoraj z powodu tego wirusa, a był osobą zdrową, bez innych dolegliwości. Im więcej ludzi wychodzi z domu i styka się z innymi, tym dłużej potrwa izolacja i tym szerzej wirus się rozniesie. Nie jestem lekarzem, ale wiem, że jeśli pozostaniesz w domu, masz dużo mniejszą szansę złapania wirusa i zarażenia kogoś. Naprawdę nie warto ryzykować” – zakończył bokser.

TRAGEDIA w Hiszpanii! NIE ŻYJE 14-letni piłkarz Atletico Madryt!

Yarde jest znanym brytyjskim pięściarzem. W sierpniu ubiegłego roku walczył w Czelabińsku o tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej z Siergiejem Kowaliowem. Rosjanin wygrał przez tko w 11. starciu.

Słynny siatkarz wyleczony z koronawirusa

W Wielkiej Brytanii ostatnio liczba zarażonych wzrasta lawinowo. W ciągu tygodnia – o około 15 tysięcy przypadków. Według danych na sobotę, na koronawirusa zmarło tam do tej pory ponad 1000 osób.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie:

Najnowsze