Kolejna gala KSW odwołana! Działanie federacji może się zmienić

2020-03-24 18:24 MSo
KSW
Autor: East News

Niemal wszystkie wydarzenia sportowe zostały odwołane. Tyczy się to także świata sportów walki - niemal wszystkie polskie organizacje zdecydowały się przenieść lub zrezygnować swoje imprezy. Wśród nich jest także jedna z największych europejskich federacji KSW! Martin Lewandowski ogłosił właśnie, że KSW 54 we Wrocławiu również się nie odbędzie.

Najbliższe miesiące nie będą łatwe, także dla świata sportu. Z powodu pandemii koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy - przełożono Igrzyska Olimpijskie i mistrzostwa Europy, a także mnóstwo mniejszych wydarzeń. Oberwało się także organizatorom gal MMA. Tylko w ostatnie dwa tygodnie marca konieczne było odwołanie co najmniej kilku dużych gal.

Kłopoty przy organizacji gali FAME MMA 6! Chodzi już nie tylko o KORONAWIRUSA

Wśród nich znalazło się oczywiście także KSW 53! Niestety, okazuje się, że nic nie wyjdzie na razie także z gali numer 54, która miała odbyć się we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska kibice mieli zobaczyć finał programu "Tylko Jeden", który emitowany jest w stacji Polsat w każdy piątek.

- Próbowaliśmy wymyślić plan B, ale musieliśmy odwołać wydarzenie. Koronawirus bardzo szybko się rozprzestrzeniał, więc nie mogliśmy mieszać zawodników z różnych krajów. Postanowiliśmy odwołać KSW 53, KSW 54 też jest już odwołane i czekamy na decyzję w sprawie majowego wydarzenia. Śledzimy dziennie wiadomości i próbujemy wymyślić, co dalej - otwarcie powiedział Martin Lewandowski, jeden z szefów organizacji cytowany przez portal InTheCage.pl.

Właściciele federacji pierwszy raz od szesnastu lat pracy napotkali tak poważny problem, w którym tak naprawdę większość kompletnie nie zależy od nich. Jeśli pandemia potrwa wiele miesięcy, to może zaistnieć konieczność zaprowadzenia pewnych zmian. - Jeśli potrwa pół roku albo rok, będziemy zmuszeni zmienić swój model biznesowy lub znaleźć inną dziedzinę żeby zebrać trochę dochodów. To dobre ćwiczenie dla mózgu, znaleźć drogę przy tak wielu przeszkodach - dodał Lewandowski.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Najnowsze