Szokujące słowa szefa UFC o KORONAWIRUSIE! "Nie można cały czas ukrywać się w domu"

2020-03-26 9:52 MSo
Dana White
Autor: Instagram Dana White

Cały świat sportu stanął w miejscu z powodu pandemii koronawirusa. Zawieszono niemal wszystkie zmagania nie tylko w ramach piłki nożnej, ale również w świecie sportów walki. UFC zostało zmuszone do odwołania wielu gal. Szef organizacji Dana White zaapelował, by Amerykanie wzięli się w garść. - Od kiedy Amerykanie zamykają się w domach i chowają, zamiast szukać rozwiązań w sytuacjach kryzysowych? - powiedział dla Yahoo Sports.

Kolejne gale UFC są odwoływane z powodu pandemii koronawirusa. Niestety, niewiele wskazuje na to, by sytuacja paraliżu niemal wszystkich zmagań sportowych została rozwiązana. Taka sytuacja nie podoba się Danie White'owi. Szef największej organizacji MMA na świecie chciałby, by wszyscy w Stanach Zjednoczonych wzięli się za siebie i ruszyli w kierunku poprawy sytuacji w kraju.

Nowy Jork ODWOŁAŁ galę UFC 249. Co z hitową walką Khabib - Ferguson?

Jego niektóre słowa, które padły w rozmowie z Yahoo Sports są jednak co najmniej zaskakujące. - Jeśli mamy zachorować, jeśli koronawirus ma nas dopaść, to i tak nas dopadnie. Tak jest. Na świecie są choroby serca, wypadki samochodowe, rak i inne różne choroby. Lista jest długa. To wszystko też zabija ludzi - powiedział Dana White.

Szef UFC przyznał też, że nie można cały czas ukrywać się w domu i przypomniał, że Amerykanie nigdy nie chowali się przed zagrożeniem. - Od kiedy Amerykanie zamykają się w domach i chowają, zamiast szukać rozwiązań w sytuacjach kryzysowych? Trzeba znaleźć jakąś receptę, by wrócić do normalności, do normalnego życia - dodał. White twierdzi, że obecną sytuację można porównać do walki z rakiem. Jego zdaniem jeśli jest się osobą z podwyższonym ryzykiem, to i tak w końcu będzie trzeba się zmierzyć z chorobą.

UFC było zmuszone do przełożenia pierwszych gal. Impreza w Brazylii odbywała się bez udziału publiczności, ale teraz organizacja kolejnych wydarzeń stanęła pod znakiem zapytania. To zła wiadomość dla White'a, który szykował fenomenalną kartę walk na galę oznaczoną numerem 249! W walce wieczoru Khabib Nurmagomedow ma zmierzyć się z Tonym Fergusonem.

Koronawirus w sporcie - najnowsze wiadomości

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze