Adam Małysz

i

Autor: Cyfra Sport Adam Małysz

Koronawirus: Adam Małysz miał być jak Rejtan! Tajner mówi o brawurowej akcji

2020-03-23 11:12

Skoki narciarskie w tym sezonie już się skończyły. FIS długo jednak zastanawiał się nad odwołaniem mistrzostw świata w lotach, które na koniec sezonu miały odbyć się w Planicy. Wreszcie jednak troska o ludzkie zdrowie i życie w dobie epidemii koronawirusa zwyciężyła. Okazuje się, że nawet gdyby działacze nie zdecydowali się na anulowanie imprezy, to nie zobaczylibyśmy na niej Polaków. Mocno zaprotestować miał bowiem Adam Małysz.

Koronawirus w sporcie sieje ogromne zamieszanie. Niemal żadna dyscyplina nie przeprowadza swoich zawodów w Europie. Sezon przerwano również w skokach narciarskich. Ze zrozumiałych przyczyn zawody, które miały zostać rozegrane w marcu zostały po prostu anulowane. Nie odbyły się więc między innymi mistrzostwa świata w lotach w Planicy. Choć FIS potrzebował naprawdę dużo czasu, by taką decyzję podjąć. Zawodnicy już wcześniej obawiali się o swoje zdrowie, ale mimo tego musieli skakać w krajach dotkniętych epidemią. Wreszcie jednak ogłoszono, że dalsze zmagania nie mogą być przeprowadzone i chyba wszyscy odetchnęli z ulgą.

Trener reprezentacji Polski ma KORONAWIRUSA. Test dał wynik POZYTYWNY

Jeszcze zanim ogłoszono wiążącą decyzję, z polskiego obozu docierały głosy, że Kamil Stoch i inni nasi skoczkowie nie pojadą do Planicy. W rozmowie z TVP Sport potwierdził to Apoloniusz Tajner. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego przyznał, że w odpowiedniej chwili miał interweniować dyrektor naszej kadry - Adam Małysz. Cały obóz biało-czerwonych obawiał się o swoje zdrowie.

KLĄTWA! Co 40 lat igrzyska olimpijskie są storpedowane! -> SPRAWDŹ

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

- Adam Małysz wiedział, że jeśli FIS zdecyduje, żeby przeprowadzić te zawody, on wstanie i poinformuje, że nasza reprezentacja nie weźmie w nich udziału - przekazał Apoloniusz Tajner. Wiemy już także, że Polacy będą opowiadali się za zorganizowaniem mistrzostw w marcu przyszłego roku. Słoweńcy chcą za to oddzielnych zawodów Pucharu Świata, by przyciągnąć skoczków dwa razy w jednym sezonie.

Koronawirus w sporcie. Przeczytaj więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze