Krzysztof Lijewski, PGE Vive Kielce

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Lijewski

Ostateczna decyzja: Polska liga odwołana, znamy mistrza! PGE Vive Kielce wygrało PGNiG Superligę

2020-03-23 12:00

PGE Vive Kielce po raz kolejny zostało mistrzem Polski w piłce ręcznej. Tym razem żółto-biało-niebiescy triumfowali w niecodziennych okolicznościach. Przez epidemię koronawirusa odwołano dalsze zmagania w PGNiG Superlidze i utrzymano układ tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Wśród pań najlepsza okazała się więc drużyna MKS-u Perły Lublin.

PGE Vive Kielce po ostatniej rozegranej kolejce PGNiG Superligi mężczyzn wyprzedzało Wisłę Płock i NMC Górnika Zabrze. Tak też wygląda podium po ostatecznej decyzji władz rozgrywek. Z uwagi na szalejącą epidemię koronawirusa postanowiono przerwać sezon i zatwierdzić obecne wyniki. Jak zaznaczył prezes PGNiG Superligi decyzja została skonsultowana ze wszystkimi zainteresowanymi. - Przed podjęciem decyzji zapytaliśmy o zdanie prezesów ligowych klubów i wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za takim rozwiązaniem. Nikt nie chciał już odwlekać zakończenia sezonu - stwierdził Marek Janicki, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Trener reprezentacji Polski zarażony koronawirusem! Potwierdził to test

Mistrzem Polski szczypiornistek została z kolei ekipa MKS-u Perły Lublin. Zespół ten wyprzedził w tabeli Metraco Zagłębie Lubin i KPR Kobierzyce. Dobrą wiadomością dla wszystkich klubów jest to, że choć formalnie sezon nie został dokończony, to PGNiG Superliga przyzna nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc w tabeli. Z ulgą mogą odetchnąć również zespoły z miejsc spadkowych. Nikt nie został relegowany, ale pewien problem pojawił się więc z awansami. - Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja. Na razie w całej otaczającej nas rzeczywistości jest zbyt wiele niewiadomych, by coś planować. Aby grać w Superlidze, trzeba spełnić kryteria sportowe oraz licencyjne. Najbliższy termin w procedurze przyznawania licencji to 30 kwietnia, ale może zostać przesunięty - skomentował prezes Janicki.

Adam Małysz miał być jak REJTAN podczas KORONAWIRUSA. Tajner wszystko opisał -> SPRAWDŹ

Koronawirus Raport

Sezon PGNiG Superligi mężczyzn został przerwany na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej i play-offami. Panie miały do rozegrania jeszcze osiem kolejek.

Tak koronawirus działa na sport:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze