Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie 2021? Jest pierwsza przymiarka do terminu

2020-03-25 21:02
Tokio 2020, medale igrzyska olimpijskie 2020
Autor: East News Medale igrzysk olimpijskich Tokio 2020

Specjalny zespół powołany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozpoczął prace nad ustaleniem nowego terminu igrzysk w Tokio, które we wtorek oficjalnie przeniesiono na przyszły rok. W praktyce pozostają dwie możliwości: albo przeprowadzenie imprezy rok po planowanej pierwotnie dacie, czyli latem 2021, albo rozegranie zmagań wiosną.

Tej drugiej ewentualności nie wykluczył Thomas Bach, szef MKOl, podczas środowej telekonferencji ze światowymi mediami. – W planowaniu nie ograniczamy się do miesięcy letnich 2021 roku, także wcześniejsze są brane pod uwagę. Potrzebne będą wyrzeczenia i kompromisy – przyznał Bach, zwracając uwagę, że zmiany wymagają ustalenia nowego kalendarza 33 federacji sportowych reprezentujących poszczególne dyscypliny.

Igrzyska olimpijskie: Brali KOKS na potęgę, a zdobędą medale?! Otworzyli furtkę dopingowiczom

2021 rok może być koszmarem logistycznym dla organizatorów imprez sportowych. Najważniejsze zawody – piłkarskie Euro i letnie igrzyska – już przełożono na ten właśnie rok, a przecież nominalnie w tym samym okresie miały się odbywać inne ważne wydarzenia. Światowe federacje lekkoatletyczna i pływacka zastanawiają się nad przesunięciem o rok swoich mistrzostw świata zaplanowanych na 2021, tak by można było wkomponować w kalendarz igrzyska. Lekkoatleci mieli walczyć na początku sierpnia 2021 w amerykańskim Eugene, a pływacy w Fukuoce w drugiej połowie lipca 2021.

Adam Kszczot komentuje odwołanie igrzysk olimpijskich w Tokio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polskie reakcje na przełożenie igrzysk w Tokio. Młociarz Paweł Fajdek: Szukam roboty

– To będzie prawdziwa łamigłówka – mówi Bach o zmianie terminu igrzysk w Tokio. Jednym z wielu problemów jest wykorzystanie wioski olimpijskiej. Miała dać schronienie 11 tysiącom zawodników, a po zawodach i po przeróbkach – służyć za luksusowe osiedle mieszkaniowe z cenami apartamentów dochodzącymi do 1,5 mln dolarów. Jak ten problem zostanie rozwiązany? – To jedno z tysięcy pytań, na które musimy znaleźć odpowiedź. Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji i trzeba szukać wyjątkowych rozwiązań – stwierdził Bach. – Igrzyska nigdy wcześniej nie były przekładane. Nie mamy trybu postępowania w takim przypadku. 

Pozostałe doniesienia o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze