Okna transferowe będzie trwało przez PÓŁ SEZONU?! FIFA szykuje rewolucję!

2020-03-25 18:34 MD
Fifa
Autor: pixel2013/cco/pixabay.com Fifa

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie najważniejsze ligi piłkarskie na świecie zatrzymały swój bieg i czekają na to, aż sytuacja pozwoli na wznowienie zmagań na stadionach. Tymczasem FIFA już szykuje sposób na jak najszybsze wyjście z kryzysu, w który niewątpliwie popadnie wiele klubów. Jeden z istotnych aspektów idei dotyczy znacznego wydłużenia okna transferowego.

Na to, co w świecie sportu dzieje się obecnie, nie mógł się przygotować właściwie nikt. Jeszcze przez większą część lutego wszystkie rozgrywki w Europie biegły zgodnie z planem i nic nie wskazywało na to, że to ostatnie podrygi futbolu na Starym Kontynencie przynajmniej na kilka tygodni. Pandemia doprowadziła jednak do tego, że świat piłki musiał się zatrzymać. A gdy ponownie ruszy, to na pewno w innych szatach - nie ma cienia wątpliwości, że kluby odczują to wszystko finansowo.

Z tego też powodu - zdaniem "The Telegraph" - FIFA już planuje jakie podjąć kroki, aby wytyczyć ekipom jak najłatwiejszą drogę powrotu do normalności. Według Brytyjczyków, sporą rolę w tym wszystkim ma odegrać wydłużenie okresu transferowego. W sezonie 2020/2021 można byłoby dokonywać sprzedaży i zakupów zawodników przez całe drugie półroczne 2020 roku. Możniejszym pozwoliłoby to na inwestycje po wyprostowaniu swoich sytuacji, biedniejszym zaś być może dałoby szansę na zastrzyk gotówki w każdej chwili i przetrwanie.

Znany piłkarz zdradził PIJACKĄ historię! Impreza mogła mu ZRUJNOWAĆ karierę

Naturalnie pomysł póki co jest w powijakach i na jakiekolwiek jego wdrożenie będziemy musieli poczekać. Wciąż nie wiadomo, kiedy w piłkę będzie można grać ponownie i czy sezon 2019/2020 w poszczególnych ligach dobiegnie do końca, czy też jednak podjęte zostaną decyzje o jego przedwczesnym zakończeniu.

Koronawirus: Co z Euro, Ligą Mistrzów, ligami krajowymi? Wszystkie decyzje UEFA w jednym miejscu!

Zobacz także:

Najnowsze