Polscy siatkarze zagrają z Niemcami. Mecze z udziałem kibiców?

2020-06-11 12:23
Siatkarze reprezentacji Polski
Autor: Cyfrasport Siatkarze reprezentacji Polski

Wychodzenie z pandemii i odmrażanie sportu sprawiło, że coraz wyraźniej rysuje się możliwość powrotu siatkarek i siatkarzy na parkiety. Trzy i pół miesiąca po ostatnich meczach znowu będziemy mogli zobaczyć ich w akcji. Panowie zmierzą się z Niemcami, a panie z Czeszkami.

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował że 22 i 23 lipca w Zielonej Górze reprezentacja Polski siatkarzy rozegra sparingowe spotkania z Niemcami. Na razie mecze nie mogą się odbywać z udziałem publiczności, ale kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na żywo w Polsacie Sport. Jest jednak pewna szansa i nadzieja na łagodzenie obostrzeń. – Bolejemy nad tym, że nasi siatkarze nie będą mogli się spotkać z kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie wykluczamy, że za ponad miesiąc sytuacja może pozwolić na udział publiczności – przyznał prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Kontuzja siatkarza reprezentacji Polski. Mateusz Bieniek przeszedł operację kolana [WIDEO]

Na razie pewne jest, że areną rozegrania obu meczów będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu w Zielonej Górze. 22 lipca spotkanie rozpocznie się o 20.30, a dzień później – o 18.00.

Wilfredo Leon: Na boisku czasem się denerwuję. Jestem normalnym człowiekiem [WIDEO]

Przypomnijmy, iż już wcześniej ustalono, że 30 czerwca i 1 lipca w Wałbrzychu dojdzie do meczów towarzyskich siatkarek Polski i Czech. To będą najprawdopodobniej pierwsze oficjalne siatkarskie starcia międzynarodowe w Europie, choć ze względów epidemicznych odbędą się bez udziału widzów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze