Williams ma problem WIELKI JAK SŁOŃ! Ta decyzja wbiła gwóźdź do trumny byłej ekipy Kubicy?

2020-03-25 10:10
Williams
Autor: East News

Koronawirus ma ogromny wpływ na świat sportu. Zgodnie z przewidywaniami sezon Formuły 1 jeszcze nie wystartował i nie wiadomo kiedy w ogóle do tego dojdzie. Teraz niektóre ekipy mają jeszcze większy problem. Williams na przykład odczuje finansowo skutki decyzji rządu Wielkiej Brytanii. Od środy zamknięta jest bowiem fabryka teamu z Grove, generująca lwią część przychodów stajni.

Wielka Brytania wkracza w nową fazę walki z koronawirusem. Od środy zamknięte są kolejne zakłady, w tym także fabryki zespołów z Formuły 1. Najmocniej ta decyzja odbije się na Williamsie. Nie jest tajemnicą, że sytuacja finansowa stajni z Grove nie jest najciekawsza i każde pieniądze pomagają teamowi utrzymać się na powierzchni, a lwią część budżetu byłej ekipy Roberta Kubicy stanowią przychody z Williams Advanced Engeenering.

Kubica miał TAJNE TESTY w bolidzie. Opowiedział o szczegółach

Williams sam miał w planach zamknięcie fabryki, ale jeszcze nie teraz. Odgórna decyzja sprawiła, że szefowie stanęli przed kolejnym wyzwaniem. W momencie, gdy nie odbywają się wyścigi, zespół notuje spore straty, które teraz jeszcze się zwiększą. Niektórzy już zwiastują, że może być to gwóźdź do trumny teamu z Wielkiej Brytanii.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach

Jak przypomniał portal powrotroberta.pl, od jakiegoś czasu nie działają fabryki Ferrari i Alpha Tauri. Wkrótce zamknięta zostanie także ta należąca do Red Bulla.

Wpływ koronawirusa na sport. Przeczytaj więcej:

JWa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze