Kolejna WIELKA impreza sportowa przesunięta przez koronawirusa. To mistrzostwa świata

2020-03-30 21:35 MD
Lekkoatletyka, bieg, bieżnia
Autor: EastNews

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną i zbiera kolejne żniwa jeżeli chodzi o przekładanie czy odwoływanie poszczególnych wydarzeń sportowych. World Athletics, czyli organizator mistrzostw świata w lekkoatletyce, poinformował, że planowane na 2021 rok mistrzostwa świata odbędą się w 2022. To konsekwencja przesunięcia terminu igrzysk olimpijskich.

Cały świat sportu został niejako zamrożony rozprzestrzenianiem się zarazy. Niemal żadne rozgrywki sportowe nie mogą być kontynuowane, przez co zapadł swoisty stan oczekiwania na rozwój wydarzeń. Niektóry imprezy, jak m.in. mistrzostw Europy w piłce nożnej, już przesunięto na kolejny rok. Do Euro dołączyły później także i igrzyska olimpijskie. W poniedziałek podano nawet nowy oficjalny termin imprezy.

A ten pokrywałby się z mistrzostwami świata w lekkoatletyce. To już jednak nieaktualne, gdyż organizatorzy tej imprezy podjęli decyzję o przeniesieniu jej na 2022 rok. Obecnie pracują nad ustaleniem dokładnego terminu. Jednocześnie poparli decyzję o przełożeniu igrzysk olimpijski na przyszły rok podkreślając, że pozwoli to sportowcom w należytym przygotowaniu się do zawodów w Tokio.

Adamek ocenił Najmana: On powinien pójść DO CYRKU! [TYLKO U NAS]

Lekkoatletyka zatem, podobnie jak szereg innych gałęzi sportu, nie ustrzegła się sporych komplikacji logistycznych z powodu pandemii. Kolejne decyzje dotyczące wydarzeń w innych dyscyplinach z pewnością będą zapadały niebawem.

Zobacz także: