Koniec sezonu w Hiszpanii! FC Barcelona ogłoszona mistrzem

2020-05-05 12:16 MD
Piłka ręczna
Autor: Pixabay Piłka ręczna

Kolejne rozgrywki sportowe na świecie przestały się łudzić, że sezon 2019/2020 uda się doprowadzić do końca. Tym razem mowa o lidze hiszpańskiej w piłkę ręczną. Po rozegraniu nieco ponad połowy zaplanowanych kolejek, całą kampanię uznano za zakończoną. Tytuł mistrzowski przyznano ekipie FC Barcelona.

Pandemia koronawirusa sprawia, że władze wielu lig oraz organizacji stają przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji - także i tych najbardziej radykalnych. Doskonale widać to na przykładzie piłki ręcznej. W ostatnich tygodniach kropkę postawiono na sezonie 2019/2020 chociażby w Bundeslidze. W Lidze Mistrzów natomiast odgórnie ustalono skład Final Four, które odbędzie się bardzo późno, bo dopiero w ostatnich dniach grudnia.

W niektórych miejscach wciąż wstrzymywano się z decyzją, ale padają także i te bastiony, które we wznowienie zmagań wierzyły najmocniej. Władze ligi hiszpańskiej zadecydowały, że sezon 2019/2020 zostanie zakończony po rozegraniu raptem dziewiętnastu z trzydziestu zaplanowanych kolejek. Mistrzostwo przyznano niekwestionowanemu liderowi, FC Barcelona, który wygrał wszystkie swoje dotychczasowe spotkania.

SEKSOWNA Celia BIJE SIĘ z byłą kandydatką na Miss Polonia Nastolatek! Zacięta BITWA WAGs w bikini!

Tym samym "Blaugrana" kontynuuje swoją niesamowitą passę w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Od 2011 roku w każdym sezonie zajmuje miejsce na najwyższym stopniu podium. Ostatnią ekipą, która sięgnęła po tytuł przed dominacją Katalończyków, był Ciudad Real, który obecnie już nie istnieje.

Zobacz także:

Najnowsze