Tokio zrezygnuje z igrzysk?! Jeśli to on zostanie w lipcu gubernatorem miasta, to możliwe

2020-06-15 18:02
Igrzyska Olimpijskie w Tokio
Autor: EastNews Igrzyska Olimpijskie w Tokio

W przyszłym miesiącu w stolicy Japonii odbędą się wybory nowego gubernatora miasta. Do najważniejszego fotela w Tokio kandyduje między innymi polityk i były aktor Taro Yamamoto. Zdradził najważniejszy punkt programu w przypadku, gdyby został wybrany: zamierza się starać o rezygnację z organizacji letnich igrzysk olimpijskich w Tokio!

Olimpijskie zmagania w związku z wybuchem pandemii przełożono o 12 miesięcy, na lipiec 2021 roku. Ta decyzja w połączeniu z kryzysem wywołanym przez koronawirusa w światowej ekonomii stanowi zabójczą mieszankę dla Tokio. Ostrożne szacunki mówią, że organizatorzy igrzysk muszą w związku ze zmianą terminu liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu trzech miliardów dolarów. A i to nie musi być finalny bilans.

Przestępcy dopuścili się OBRZYDLIWEJ kradzieży. Niepełnosprawny sportowiec stracił wózek

45-letni Yamamoto jest liderem partii Reiwa Shinsengumi, sprzeciwiającej się establishmentowi. Jeśli 5 lipca zostanie wybrany gubernatorem Tokio, jego pierwszą decyzją będzie wniosek o zaniechanie organizacji igrzysk letniej olimpiady i paraolimpiady. Partia tego kandydata obiecała też każdemu mieszkańcowi Tokio zapomogę kryzysową w wysokości 100 tysięcy jenów (ok. tysiąca dolarów).

Donald Trump ZBOJKOTUJE mecze piłkarskich reprezentacji USA?!

Nie wiadomo czy Yamamoto odniesie sukces, większe szanse ma bowiem starająca się o reelekcję dotychczasowa gubernator stolicy Japonii, Yuriko Koike. Mieszkańcom podoba się w jaki sposób prowadziła Tokio przez okres obostrzeń pandemicznych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze