Koronawirus: Siatkarze reprezentacji Włoch nie zagrają w Lidze Narodów

2020-04-01 15:44 MC
Siatkarze reprezentacji Włoch podczas meczu z Polską
Autor: Cyfrasport Siatkarze reprezentacji Włoch podczas meczu z Polską

Sytuacja we Włoszech w związku z koronawirusem cały czas jest tragiczna, dlatego rozgrywki sportowe dawno zeszły na dalszy plan. Już wiadomo, że siatkarze z tego kraju nie wezmą udziału w Lidze Narodów. Poinformował o tym prezydent Włoskiej Federacji Siatkówki Pietro Bruno Cattaneo.

Włochy są najbardziej dotkniętym europejskim krajem przez koronawirusa. Do tej pory stwierdzono tam ponad 105 tysięcy potwierdzonych przypadków i zmarło ponad 12 tysięcy osób - najwięcej na świecie. W tej dramatycznej sytuacji sport zszedł na dalszy plan.

Czy Vital Heynen poprowadzi siatkarzy na igrzyskach? Związek zabrał głos!

- Nie wystąpilibyśmy na igrzyskach olimpijskich, zrezygnowaliśmy z mistrzostw świata w siatkówce plażowej... Teraz oświadczamy że nie weźmiemy udziału w Lidze Narodów. Nie jest to możliwe ze względu na liczne ograniczenia, głównie związane z podróżowaniem - wyjaśnił prezydent Włoskiej Federacji Siatkówki Pietro Bruno Cattaneo.

Siatkarz wygrał z koronawirusem. Leczył się w... hali targowej

Liga Narodów miałą się rozpocząć 22 maja 2020 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że na razie została opóźniona, chociaż nie wyznaczono jeszcze nowej daty. Możliwe, że rozgrywki zostaną anulowane - z takim wnioskiem wystąpiło kilka federacji.

Włosi mieli być jednym z rywali reprezentacji Polski podczas turnieju Ligi Narodów w Krakowie (22-24 maja 2020 roku).

Koronawirus w sporcie