Siatkarz kadry Aleksander Śliwka: W czasie pandemii wziąłem się za studia [WIDEO]

2020-06-21 8:20
Aleksander Śliwka
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Aleksander Śliwka

Kadra siatkarzy jest już po zgrupowaniu Spale, przeprowadzonym w pierwszej połowie czerwca w warunkach izolacji w Centralnym Ośrodku Sportu. Za tydzień zawodnicy wrócą do pracy na obozie, tymczasem przebywają na urlopach. Aleksander Śliwka, przyjmujący drużyny narodowej i Zaksy Kędzierzyn, przyznaje, że w czasie zawieszenia sportu na czas pandemii miał między innymi czas, by nadrobić zaległości w nauce.

– Oczywiście w czasie przerwy trenowałem na ile pozwalał mi sprzęt, możliwości i ograniczenia w czterech ścianach. Wziąłem się też troszkę za studia – opowiada Śliwka. – Zdałem zaległy semestr, którego podczas sezonu nie miałem możliwości ukończyć. Pod tym względem ten czas był na pewno owocny.

Vital Heynen dla „Super Expressu”: Daję graczom swobodę i nigdy tego nie żałowałem

Czołowi polscy siatkarze studiują w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. To prawdziwa naukowa kuźnia siatkarskich reprezentantów, od lat popularna wśród najlepszych graczy. Część zawodników ma już za sobą studia licencjackie lub magisterskie, ale większość jest wciąż na różnym etapie nauki. Najczęściej wybierają specjalizację menedżera sportu i turystyki na kierunku zarządzanie. Absolwentem magisterskich studiów był tu np. Michał Winiarski, a licencjat zrobili m.in. Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Marcin Komenda czy Mariusz Wlazły.

Kadrowicze spotkają się ponownie w Spale 29 czerwca i pozostaną na obozie do 11 lipca. Pod koniec lipca mają rozegrać cztery spotkania towarzyskie. Na razie potwierdzone są mecze z Niemcami, 22 i 23 lipca w Zielonej Górze. Najprawdopodobniej Polacy zagrają też z Estończykami i Finami. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Siatkarze pracują w Spale w pocie czoła

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze